Wymiary sukienki: Jak mierzyć? Jak podać wymiary sukienki?

Udostępnij:

Coraz więcej rzeczy kupujemy przez Internet, do tych kupowanych naprawdę często w sklepach online należą ubrania. Chciałabyś w sklepie internetowym kupić sobie sukienkę, ale obawiasz się, że błędnie wybierzesz rozmiar? Przed zakupem najlepiej jest zmierzyć wymiary sukienki, możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Będziesz do tego potrzebowała tylko miarki krawieckiej, którą kupisz za kilka złotych w każdej pasmanterii. Przyda Ci się również kartka papieru oraz coś do pisania.

Jakie wymiary sukienki należy uwzględnić?

Jeżeli chcesz, aby Twoja nowa, zakupiona w e-sklepie sukienka układała się perfekcyjnie na sylwetce, musisz podczas pomiarów uwzględnić kilka parametrów. Na wymiary sukienki składa się:

• obwód biustu;

• szerokość talii;

• szerokość ramion;

• obwód bioder;

• całkowita długość sukienki.

Jeżeli wybrałaś model z rękawami, musisz zmierzyć także ich długość. W sprzedaży znajdziesz między innymi sukienki z kołnierzykiem, decydując się na taką, musisz zmierzyć dodatkowo obwód swojej szyi. Aby pomiar być jak najbardziej wartościowy, mierz szyję możliwie, jak najniżej. Zmierzenie obwodu szyi jest istotne także wtedy, gdy sukienka ma luźny kołnierzyk.

Jak zmierzyć wymiary sukienki?

Wiesz już, co musisz uwzględnić podczas pomiarów, zobacz teraz, jak zmierzyć wymiary sukienki. Sukienkę możesz mierzyć na własnej sylwetce, manekinie albo na płaski. Jeżeli chcesz zmierzyć sukienkę w biuście na własnej sylwetce, musisz wstrzymać oddech, ale nie możesz zbyt mocno wypinać klatki piersiowej. Miarkę krawiecką przyłóż tak, aby znajdowała się na wysokości sutków, powinna ona też mocno przylegać do ciała. Obwód talii mierzy się na wysokości pępka, a bioder w ich najszerszej części. Mierząc obwód bioder ułóż miarkę w taki sposób, aby przechodziła ona przez najbardziej wypukłą część pośladków. Obwód ramienia zmierzysz przykładając miarkę w jego najszerszym miejscu – przy pomiarze nie napinaj mięśnia.

Sukienki damskie

Jak mierzyć sukienkę: na sobie, na manekinie czy na płasko?

Zmierzenie sukienki zarówno na sobie, jak i na manekinie może okazać się zadaniem naprawdę trudnym, do tego uzyskane wyniki mogą być mało precyzyjne. Znacznie więc lepiej jest mierzyć sukienkę ułożoną na płasko. Jak zmierzyć sukienkę na płasko? Sukienkę, którą chcesz zmierzyć musisz przede wszystkim położyć na twardej, równej powierzchni – może to być podłoga, stół albo łóżko. Ułożoną sukienką staraj się wygładzić możliwie, jak najrówniej. Mierząc sukienkę na płasko, również musisz zmierzyć obwód w biuście, talii i bioder oraz jej długość. Jeżeli w ułożonej na płasko sukience chcesz zmierzyć obwód biustu, zmierz jej szerokość od pachy do pachy, otrzymany wynik pomnóż przez dwa. Jak zmierzyć sukienkę w talii? Każda sukienka niezależnie od tego jaki ma krój (wyjątkiem jest model oversize) ma najwęższe miejsce, na ogół znajduje się ono na wysokości pępka – znajdź to miejsce, zmierz jego szerokość i jak w przypadku mierzenia obwodu biustu pomnóż razy dwa. Jak zmierzyć sukienkę na płasko, aby otrzymać obwód bioder? Znajdź w sukience najszersze miejsce, w większości modeli znajduje się ono poniżej talii, zmierz je i także pomnóż wynik razy dwa. Jeżeli chcesz zmierzyć rozkloszowaną sukienkę, zmierz ją mniej więcej piętnaście centymetrów poniżej pasa – uzyskane wyniki także pomnóż przez dwa. Równie łatwo zmierzy długość sukienki – miarkę krawiecką przyłóż do górnej części ramion aż do jej dolnego brzegu.

Jak mierzyć sukienkę na sobie?

Jeżeli decydujesz się mierzyć sukienkę na sobie, musisz rozebrać się do bielizny. Jeżeli jest to możliwe, poproś kogoś o pomoc – samodzielne mierzenie się nie jest wygodne. Do mierzenia używaj wyłącznie metra krawieckiego, który jest nierozciągnięty. Jeżeli ten, który posiadasz jest już w nie najlepszym stanie, nie pozostaje nic nic innego, jak zakup nowego. Nierozciągnięte metra krawieckiego używa także wtedy, gdy chcesz zmierzyć sukienkę na płasko.

Jak sprawdzić wymiary sukienki?

Wymiary sukienki na płasko są najbardziej dokładne, pomiar na płasko doskonale sprawdza się niezależnie od tego, jaki krój sukienki wybrałaś. Oczywiście najlepiej byłoby, abyś mierzyła sukienkę o takim samym kroju, jak ta, którą zamierzasz kupić. Musisz jednak pamiętać, że oznaczenia w poszczególnych sklepach mogą mocno od siebie się różnić, dlatego też uzyskane wyniki pomiarów musisz porównać z tabelą rozmiarów zamieszczoną na stronie danego sklepu. Czasem niektóre internetowe sklepy odzieżowe przy opisie sukienki bądź innego ubrania podają, jakie wymiary ma modelka, która prezentuje je na sobie, to także jest dużym ułatwieniem.

0 Komentarze