Wiązanie szalika na głowie - jak wiązać szal na głowie?

Udostępnij:

Każdy kobiecy wygląd można szybko odmienić, dodając chustę, szalik lub stułę. Jeśli nie lubisz wiązać szalika wokół szyj, możesz zawiązać go na głowie.

Jak nosić szalik damskie w sezonie 2023/24?

Jedną z oryginalnych opcji, jak nosić szalik damski na głowie latem, jest wersja Hollywood, która zapewni ci ochronę przed słońcem. Szczególnie stylowo będzie wyglądać w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi — od razu będziesz wyglądać jak popularne aktorki Hollywood z przeszłości.

• Stułę należy założyć na głowę lub zastąpić szalikiem złożonym na pół.

• Końce materiału należy owinąć luźno wokół szyi, a z tyłu wykonać lekki węzeł.

• Z tyłu należy wyprostować materiał, a dla lepszego efektu można zostawić kilka pasm grzywki wystających z przodu szalika. Innym pomysłem jak nosić szalik damski jest stylowy turban. Sposób zawiązania go na głowie jest bardzo prosty:

• Włosy należy zebrać w wysoki kok na czubku głowy;

• Długi szal przeciąga się po włosach z tyłu głowy, końce zwisają do przodu, zakrywając do połowy uszy.

• Końce zawiązujemy w węzeł i owijamy kilka razy wokół tak, aby pozostały małe końce, które należy schować w środku. Wiązanie szalika damskiego w ósemki Kreatywną ósemkę na głowie można wykonać na dwa sposoby:

• Skręć tkaninę w linę i użyj jej do stworzenia splotu na głowie.

• Złóż materiał we wstążkę i w ten sam sposób wykonaj obręcz w kształcie ósemki na głowie. Jeśli zdecydujesz się na szyfonowy szalik, możesz zrobić z niego wąski pasek. Po zebraniu włosów w wysoki kucyk należy umieścić środek szalika z tyłu głowy i zawiązać brzegi w kokardę. Inną opcją jest wiązanie szalika damskiego tuż nad czołem i zawiązanie luźnych końcówek w węzeł z tyłu głowy. Jeśli interesuje cię odważniejszy look, a jednocześnie chcesz chronić głowę przed słońcem, możesz wziąć zwykły letni szalik i zamienić go w bandanę. Takie wiązanie szalika damskiego świetnie wygląda z dżinsami, sukienką i skórzaną kurtką. Aby zawiązać bandanę, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

• Trzeba zawiązać węzeł z tyłu głowy i wyprostować tył szalika.

• Należy złożyć na pół jak szalik i owinąć wokół głowy wzdłuż linii brwi.

• Tkanina zawiązać z boku, a włosy rozpuścić. Aby wyglądało to oryginalnej, końce szalika można ozdobić w formie kokardki lub różyczki za pomocą wsuwek.

Jak wiązać szal na głowie w hidżab

Jak wiązać szal na głowie w hidżab?

Każda z nas chyba wie, czym jest hidżab – tradycyjne nakrycie głowy muzułmanek. W domu możesz sama zrobić podobny dodatek i wystarczy ci do tego zwykły szalik. Jak wiązać szal na głowie w hidżab? Postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami:

• Najpierw musisz włożyć włosy pod specjalną małą czapkę - boni, aby szalik się nie zsunął.

• Następnie musisz zebrać włosy i zrobić z nich kok.

• Standardową prostokątną chustę należy zarzucić na głowę i zawiązać z tyłu na końcach prostokąta.

• Końce szalika można złożyć do przodu i zabezpieczyć broszką. Możesz też zrobić klasyczny węzeł. Jeśli nie wiesz jak wiązać szal na głowie w tradycyjny sposób, to wykorzystaj porady naszych mam i babć. Ten dodatek wygląda bardziej oryginalnie, jeśli po prostu skrzyżujesz końce, założysz jeden z tyłu, drugi zostawisz z przodu i go wyprostujesz. Takie szaliki wyglądają nie mniej pięknie na szyi. Wystarczy położyć go na klatce piersiowej krańcami do przodu. Zawiązujemy z przodu pod szalikiem, ukrywając węzeł, umieszczając końce obok szalika. Klasyczne wiązanie wymaga jednak przygotowania fryzury. Wystarczy związać włosy w kok.

Jak zawiązać szalik na głowie – co jeszcze warto wiedzieć?

Często na lato kobiety wybierają szalik z jasnym nadrukiem. Ale oprócz tego, jak zawiązać szalik na głowie, musisz wiedzieć jak go dobrać do swojej stylizacji. Ten powinien pasować do koloru twojej skóry, oczu i włosów. Nie mniej ważny jest skład tkaniny. Musi być przynajmniej częściowo naturalny (bawełna, jedwab). W przypadku turbanu dzianina jest uważana za idealny materiał, w przypadku stylowych opasek na lato często wybierane są szaliki z lekkim połyskiem - satyna i jedwab. Wiemy już jak zawiązać szalik na głowie, ale ten czasami się zsuwa i tym samym psuje całość stylizacji. Chusta może nie trzymać się na głowie, jeśli jest wykonana z bardzo śliskiego materiału, jeśli przy wiązaniu nie była wystarczająco mocno naciągnięta lub została zawiązana (skrzyżowana) w niewłaściwych miejscach. Węzły powinny znajdować się na czole i bezpośrednio z tyłu głowy. Aby zabezpieczyć szalik, możesz użyć spinek do włosów i wsuwek. Nauka wiązania szalika na głowie na różne sposoby nie jest tak trudna, jak się wydaje. Wystarczy kilka razy skorzystać z instrukcji lub filmu. Wybierz swoje ulubione techniki i ćwicz. Będziesz zachwycona efektami, jakie możesz uzyskać z wykorzystaniem zwykłego szalika.

0 Komentarze