Typy sylwetki męskiej: jak określić typ sylwetki męskiej?

Udostępnij:

Dopasowując ubrania do figury, niezależnie od tego, na jaką okazję tworzysz stylizację, możesz wyglądać perfekcyjnie. Dzięki temu, że odpowiednio dopasujesz ubrania do sylwetki, będziesz mógł wyeksponować jej atuty i ukryć ewentualne mankamenty. Sylwetka męska jabłko jest jedną z tych, które spotyka się najczęściej, ale typów męskich sylwetek jest więcej.  Sprawdzenie tego, jaki masz typ sylwetki nie jest trudne – musisz tylko zmierzyć obwód klatki piersiowej, talii i bioder.

Sylwetka męska jabłko – jakie są jej cechy charakterystyczne?

To często spotykany typ męskiej sylwetki, który nie należy niestety do łatwych w stylizacji. Sylwetka męska jabłko określana jest również jako „O”, jest ona krągła i masywna. Częstym problemem panów mających sylwetkę typu gruszka jest wystający brzuch. Przy takiej sylwetce również możesz wyglądać modne, wystarczy, że będziesz wybierać odpowiednie ubrania. Dla Twojego typu figury korzystne są fasony, które optycznie ją wydłużają i wyszczuplają. Wybieraj jednorzędowe, zapinane na jeden guzik marynarki, koszule regular fit (noś je wyjęte na zewnątrz), swetry i płaszcze z dekoltem w kształcie litery V. Stawiaj głównie na gładkie ubrania w ciemniejszych kolorach.

Sylwetka męska typu gruszka – jakie ubrania wybierać?

Sylwetka męska gruszka jest spotkana jeszcze częściej niż jabłko. Gruszka to sylwetka, która kształtem przypomina literę A. Jej  najbardziej charakterystyczną cechą są szerokie biodra, częstym problem jest wystający brzuch. Wyrównanie proporcji między dolną a górną partią ciała sprawi, że będzie wyglądał naprawdę szykownie. Sylwetka męska gruszka korzystnie prezentuje się w gładkich koszulach, odpowiednie dla Ciebie są również jednorzędowe marynarki, które mają trochę poszerzone ramiona, swetry i T-shirty z dekoltem w serek. Wybieraj spodnie z prostymi, ewentualnie lekko poszerzanymi na dole nogawkami.

Jakie ubrania dla sylwetki męskiej ołówek są najbardziej odpowiednie?

Kolejnym typem męskiej sylwetki jest ołówek. Sylwetka męska ołówek charakteryzuje się wysokim wzrostem i zbliżonymi wymiarami w klatce piersiowej, talii i biodrach. Jeżeli jesteś osobą tak zbudowaną, jesteś w naprawdę dobrej sytuacji – sylwetka męska ołówek jest bowiem najbardziej proporcjonalna, a to oznacza, że możesz sobie pozwolić na noszenie praktycznie wszystkich ubrań niezależnie od ich fasonu i kroju. Podstawową Twojej garderoby powinny być luźne koszule i dwurzędowe marynarki. Objętości Twojej szczupłej sylwetce dodadzą oversizowe płaszcze, kurtki oraz bluzy. Staraj się unikać ubrań w pionowe pasy, które jeszcze bardziej wydłużą Twoją sylwetkę.

Sylwetka męska

Czym charakteryzuje się sylwetka męska prostokąt?

Posiadacz sylwetki przypominającej prostokąt to na ogół mężczyzna o krępej, dobrze zbudowanej sylwetce. Sylwetka męska prostokąt charakteryzuje się biodrami takiej samej szerokości co biodra, jej mankamentem jest brak wcięcia w talii, a atutem szczupłe nogi. Jeżeli masz tak zbudowaną sylwetkę, powinieneś wybierać ubrania, które pomogą Ci zaznaczyć talię i ramiona. Korzystne dla Ciebie są koszule regular, jednorzędowe i dwurzędowe marynarki z szerszymi klapami i wszytymi w ramiona poduszkami. Odpowiednie dla Ciebie są klasyczne płaszcze z pakiem i spodnie z prostymi nogawkami. Sylwetka męska prostokąt niekorzystnie wygląda w mocno obcisłych ubraniach.

Jak się ubierać mając męską sylwetkę typu klepsydra?

Sylwetka męska ołówek to nie jedyny typ proporcjonalnie zbudowanej męskiej sylwetki. Do takich zalicza się także klepsydra. Charakterystyczne cechy klepsydry to ramiona i biodra o zbliżonej szerokości i wyraźnie zaznaczona talia. Sylwetka męska klepsydra idealnie podkreśla zalety męskiej figury, jeżeli masz taki typ budowy, świetnie będziesz wyglądał w taliowanych koszulach i marynarkach. Korzystne dla Ciebie są również spodnie z lekko zwężającymi się nogawkami. Unikaj odzieży uszytej ze sztywnych tkanin, sylwetka męska klepsydra niekorzystnie wygląda również w ubraniach o kroju oversize, bo zaburzają one proporcje figury.

Jakie ubrania są korzystne dla męskiej sylwetki kielich?

Masz długie i zgrabne nogi oraz ramiona szersze od bioder? Przypuszczalnie masz figurę typu kielich. Sylwetka męska kielich zwana jest również figurą Y lub odwróconego trójkąta. Sylwetka ta należy do jednych z najłatwiejszych w stylizacji, posiadając taką sylwetkę możesz nosić praktycznie wszystkie ubrania, oczywiście wybieraj takie, które podkreślą jej atuty. Sylwetka męska kielich doskonale wygląda w spodniach o szerszych krojach (wybieraj raczej te w jasnej tonacji kolorystycznej) i gładkich koszulach w stonowanych barwach.

0 Komentarze