Torebki wegańskie ze skory ekologicznej

Udostępnij:

Ekoskóra (skóra ekologiczna) to nowoczesny, zaawansowany technologicznie materiał, który pojawił się na naszym rynku całkiem niedawno. Jest to materiał tak wysokiej jakości, że torby z ekoskóry często mylone są z torbami z prawdziwej skóry.

Torebki wegańskie z ekoskóry

W procesie produkcji ekoskóry bawełniana warstwa bazowa nie ulega odkształceniom, dzięki czemu uzyskuje się oddychający materiał, który całkowicie powtarza strukturę idealnej skóry naturalnej. To dlatego takie torebki wegańskie z ekoskóry są bardzo przyjemne w dotyku, posiadają dużą elastyczność. Materiał ten jest całkowicie hipoalergiczny, nawet przy nagłych zmianach temperatury nie emituje absolutnie żadnych szkodliwych substancji.

Torebki wegańskie z ekoskóry mają ziarnistą fakturę, dzięki czemu bardziej przypominają prawdziwą skórę. Ponieważ poliuretan ma mniej warstw nałożonych na tkaninę niż PVC, wydaje się bardziej miękki i bardziej elastyczny, dzięki czemu nadaje się do ładniejszych wegańskich produktów skórzanych. Polichlorek winylu jest najtańszą formą wegańskiej skóry i służy do wytwarzania najtańszych produktów. Wykonany jest w taki sam sposób jak poliuretan, nakładany lub laminowany na kawałku tkaniny, ale przy użyciu plastyfikatora zwanego „ftalanem”, aby materiał był miękki i elastyczny.

Wegańskie torebki – jak odróżnić ekoskórę od sztucznej skóry

Jeśli nie wiesz, co jest przed tobą – ekoskóra czy sztuczna skóra, weź materiał w dłonie i podążaj za swoimi odczuciami. Wegańskie torebki z ekoskóry są miękkie, delikatne i ciepłe. Porównując to uczucie z chłodem i twardością skóry sztucznej, natychmiast zrozumiesz różnicę.

Jeśli to możliwe, nałóż na próbkę trochę zwykłego oleju roślinnego na około jeden dzień. Na sztucznej skórze w tym miejscu pojawi się wgniecenie, skóra w tym miejscu stanie się szorstka i twarda w dotyku. Oznacza to, że miał miejsce proces ekstrakcji plastyfikatora z folii PVC, proces ten jest nieodwracalny. Jeśli zrobisz to samo z ekoskórą lub skórą naturalną, na powierzchni nie pozostaną żadne ślady. To po raz kolejny potwierdza, że ekoskóra posiada wiele właściwości skóry naturalnej. Wegańskie torebki z ekoskóry mają wiele zalet:

  • Niska cena połączona z bardzo wysoką jakością.
  • Wizualnie prawie nie do odróżnienia od prawdziwej skóry.
  • Jest to materiał oddychający (eko-skóra posiada mikropory, dzięki którym wilgoć odparowuje) - przy pasmanterii z ekoskóry nie odczujesz efektu „spoconych dłoni”, w przeciwieństwie do wyrobów ze skóry sztucznej.
  • Tkanina podkładowa z ekoskóry jest bardzo mobilna, dzięki czemu drobne odkształcenia są szybko napinane, co znacznie wydłuża żywotność i atrakcyjność wizualną. Wielu posiadaczy torebek z eko-skóry zauważa, że nawet po kilku latach torebka wygląda idealnie, prawie jak nowa.
  • Ekoskóra równie dobrze znosi zarówno wysokie (do 50 stopni), jak i niskie (do -40) temperatury.
  • Produkty z ekoskóry są bardzo łatwe w pielęgnacji.
  • Ekoskóra pozwala stworzyć niepowtarzalny i oryginalny design torebek, łączyć różne kolory, struktury.

Wegańska torebka

Torebka z wegańskiej skóry – definicja

Skóra wegańska jest definiowana głównie przez to, czego nie zawiera – skórę zwierzęcą i inne produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. Może być wykonany zarówno z tworzyw sztucznych, jak i surowców roślinnych. Skóra wegańska jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów branży modowej, dzięki kupującym, którzy chcą wyeliminować produkty pochodzenia zwierzęcego ze swoich zakupów. Nabywcy ci są motywowani troską o dobrostan zwierząt lub niebezpiecznymi warunkami, w których skóry skórzane są zwykle garbowane i szyte.

Torebka z wegańskiej skóry ma naśladować skórę naturalną i jest wykonana z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, takich jak polichlorek winylu (PVC) i poliuretan. Jednakże, ponieważ nabywcy zdali sobie sprawę z wpływu na środowisko tych tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej, popyt na alternatywy na bazie roślin wzrósł. Dlatego dziś torebka z wegańskiej skóry często jest wykonana z liści ananasa, korka, wodorostów, agawy, skórek jabłek, resztek wina, kombuchy i innych.

Torebka ze skóry ananasa – ekologiczny produkt

Świat roślinnej skóry wegańskiej szybko się rozwija, ponieważ firmy eksperymentują i wprowadzają innowacje z nowymi składnikami napędzanymi popytem konsumentów. Torebka ze skóry ananasa wytwarzana jest z włókien liści ananasa, które są produktem ubocznym przemysłu owocowego. To nie jest nowa koncepcja. Liście ananasa były używane od wieków do wyrobu tradycyjnej odzieży na Filipinach, której twórca, dr Carmen Hijosa, wykorzystała jako podstawę swojego wynalazku. Torebka ze skóry ananasa zamienia odpady w coś pożytecznego, nie wymagając dodatkowej ziemi, wody, pestycydów czy nawozów. Produkcja tego rodzaju skóry jest procesem bardziej przyjaznym dla środowiska niż proces produkcji skóry zwierzęcej, w którym do obróbki skór zwierzęcych wykorzystuje się metale ciężkie. Nie ma też nadmiernego marnotrawstwa, które powstaje z powodu nieregularnego kształtu skóry zwierzęcej.

0 Komentarze