Szerokość w pasie - jak mierzyć?

Udostępnij:

Już od wielu lat kupowanie ubrań przez Internet staje się bardzo popularne. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż taki rodzaj zakupów jest szybki, wygodny i bardzo praktyczny. Wiele osób docenia to, że może zrobić zakupy o dowolnej porze, a zakupione rzeczy dostaną dostarczone w wybrane miejsce. Jest tylko jeden problem z takimi zakupami. Otóż czasami zakupione w ten sposób ubrania nie pasują - są za małe lub za duże, za szerokie lub za obcisłe, za długie lub za krótkie. Dlaczego tak się dzieje? Otóż przyczyną może być źle dobrany rozmiar. Podstawą odpowiedniego rozmiaru jest odpowiedni pomiar swojego ciała. Doskonałym przykładem może być szerokość w pasie, która jest niezbędna do zakupu spodni. Zatem jak zmierzyć szerokość w pasie, aby jak najlepiej dobrać spodnie? Oto kilka sprawdzonych zasad. 

Jak mierzyć szerokość w pasie? Podstawowe zasady

Szerokość w pasie to jeden z podstawowych wymiarów, który jest niezbędny do zakupu odpowiedniego rozmiaru spodni, spodenek lub spódnicy. Aby wynik był jak najbardziej zgodny z rzeczywistością, to warto zastosować się do kilku podstawowych zasad. O czym warto pamiętać mierząc szerokość w pasie spodni? Te najważniejsze rzeczy to:

• pomiar powinien być dokonywany w faktycznym miejscu noszenia danej odzieży (czyli około jednego centymetra poniżej pępka)

• pomiar powinien być dokonany rano, najlepiej na czczo (mierzenie szerokości pasa po obfitym posiłku spowoduje, że może być on niewiarygodny)

• szerokość w pasie powinna być mierzona na wydechu

• podczas pomiaru mięśnie powinny być rozluźnione (nie wolno tego robić przy wciągniętym brzuchu)

• podczas pomiaru centymetr powinien przylegać do sylwetki, ale nie może jej opinać

• centymetr powinien być prowadzony horyzontalnie do podłoża

Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby pomiaru dokonywać bez ubioru - tylko wtedy ten pomiar będzie wiarygodny. O czym jeszcze trzeba pamiętać mierząc szerokość w pasie spodni, spodenek lub spódnicy? Do pomiaru należy użyć miękkiego i elastycznego centymetra, który nie odkształca się i nie przylega do ciała. A sam pomiar powinien być dokonany w sposób bardzo dokładny. Dlatego też warto przy tej czynności poprosić kogoś o pomoc.

Szerokość w pasie

Jak zmierzyć szerokość w pasie na podstawie innej pary spodni?

Szerokość w pasie, która jest potrzebna do zakupu spodni może być zmierzona na dwa sposoby. Pierwszy z nich to taki, który polega na pomiarze ciała. W takim przypadku trzeba zrobić to w kilku krokach:

• umieszczenie miarki w najwęższym miejscu talii

• owinięcie miarką talii (uważając, aby została ona w poziomie, nie przekręciła się i nie zagłębiła się zbyt głęboko w ciało)

Jednocześnie trzeba przy tym pamiętać, aby stać prosto, oddychać normalnie i nie wciągać brzuchu. Taki pomiar warto powtórzyć, aby upewnić się, że jest on wykonany w sposób prawidłowy

Jednak szerokość w pasie spodni można też mierzyć w inny sposób. W tym celu potrzebne będzie inne ubranie, na postawie którego dokona się takiego pomiaru. Jak mierzyć szerokość w pasie na podstawie innych spodni? W tym przypadku trzeba zrobić to w następujący sposób:

• spodnie należy ułożyć na gładkiej i twardej powierzchni

• spodnie powinny być wyprane i wyprasowane

• spodnie służące do pomiaru należy zapiąć

• spodnie powinny być naciągnięte w pasie

I dopiero po tych wstępnych czynnościach można przystąpić do pomiaru. Szerokość w pasie spodni może być mierzona w dwojaki sposób. Pierwszy z nich polega na tym, że mierzy się szerokość spodni w pasie i tak uzyskany wynik mnoży się przez dwa. Dla pewności warto dodać dwa centymetry. Drugim sposobem pomiaru obwodu pasu jest zmierzenie spodni po obwodzie. W tym przypadku koniec centymetra przykłada się do zamka i przeciąga się go przez cały obwód (aż do zamka z drugiej strony). Ten sposób mierzenia uchodzi za bardziej fachowy i bardziej wiarygodny.

Bez względu na to, jaki sposób mierzenia szerokości pasa na podstawie spodni wybierzemy, to warto pamiętać o tym, aby wcześniej takie spodnie przymierzyć. Dlaczego? Otóż trzeba przekonać się, że spodnie wybrane do pomiaru obwodu pasa nie są ani za małe ani za duże. Warto też przekonać się, czy te spodnie dobrze leżą i dobrze się w nich czujemy. Dzięki temu zakup ubrania na ich podstawie będzie trafiony i udany. 

Zakup spodni w Internecie to nie lada wyzwanie. Dlatego podstawą ich zakupu powinien być dokładny pomiar ciała - zwłaszcza szerokość w pasie. Na szczęście dokonanie takiego pomiaru wcale nie jest trudne i można dokonać go w warunkach domowych. Wystarczy dobry centymetr krawiecki oraz przestrzeganie kilku podstawowych zasad. 

0 Komentarze