Szerokość w biuście - jak zmierzyć?

Udostępnij:

Zakupy w Internecie już od kilku lat są bardzo popularne. Jednak jedną z ich wad jest to, że zakupione w ten sposób rzeczy nie mogą być przymierzone jeszcze przed zapłatą. Tak właśnie jest między innymi ze stanikiem, którego odpowiedni dobór jest rzeczą kluczową. Dlaczego? Otóż dobrze dopasowany stanik to nie tylko pięknie wyglądający dekolt, ale także wiele korzyści zdrowotnych - na przykład zapobieganie deformacjom piersi, bólom kręgosłupa czy napięciom w obrębie mięśni karku. A dodatkowo dobrze dobrany biustonosz to komfort i wygoda noszenia. Na szczęście zakupy w sieci mogą być bardzo udane. Jednak ich warunkiem jest odpowiednie zmierzenie biustu i prawidłowe dobranie bielizny. Zatem jak zmierzyć wymiary w biuście, aby zakup był udany? Oto kilka podstawowych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę. 

Jak zmierzyć obwód pod biustem?

Pierwszym krokiem w odpowiednim doborze stanika jest pomiar obwodu pod biustem. Ten pomiar jest niezwykle istotny, gdyż to od niego będzie zależało to, jak ściśle stanik będzie przylegał do ciała. W tym przypadku trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby pomiar był prawidłowy i wiarygodny. Te najważniejsze to:

• mierzenie obwodu pod biustem na gołe ciało (a nie w staniku, topie, bluzce lub koszulce)

• ściśnięcie dość mocno centymetra (ale bez wrzynania w ciało)

• wykonywanie pomiaru w pozycji stojącej, z wyprostowanymi plecami (należy unikać skręcania lub pochylania się, bo w takim przypadku wymiary mogą być zniekształcone)

Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, aby centymetr był ułożony równolegle do podłogi. Tylko dzięki zastosowaniu tych wszystkich zasad pomiar będzie wykonany w sposób prawidłowy, co umożliwi wybór odpowiedniego biustonosza. 

Jak zmierzyć szerokość w biuście?

Wymiary w biuście mające wpływ na dobór odpowiedniego stanika to nie tylko obwód klatki piersiowej. To także szerokość w biuście, która ma podstawowy wpływ na dobór odpowiedniego rozmiaru miseczki. I tutaj pojawia się podstawowe pytanie - jak zmierzyć obwód biustu? Wbrew pozorom nie jest to takie skomplikowane. Podobnie jak w przypadku mierzenia obwodu pod biustem, także i tutaj obowiązuje kilka zasad, których należy przestrzegać. Szerokość w biuście będzie zmierzona w sposób prawidłowy, gdy zachowamy następujące wytyczne:

• pomiar powinien być dokonywany w miękkim staniku (bez usztywnianych miseczek, bez funkcji zbierania i podnoszenia biustu)

• centymetr powinien być przyłożony na wysokości piersi (a dokładnie - w najszerszym miejscu biustu)

• miarka krawiecka powinna być ułożona równo

• nie wolno uciskać tkanki tłuszczowej biustu

• miarka powinna być napięta w sposób bardzo delikatny

O czym jeszcze warto pamiętać mierząc szerokość w biuście? Otóż w tym przypadku ważna jest kondycja piersi. Jeżeli piersi są jędrne i nie opadają, to pomiar powinien być wykonany w pozycji wyprostowanej. Natomiast jak zmierzyć obwód biustu, gdy piersi nieco opadają (co jest charakterystyczne dla kobiet w nieco starszym wieku)? W takiej sytuacji warunkiem wiarygodnego pomiaru jest lekkie pochylenie się do przodu i dopiero wtedy określenie ilości centymetrów w obwodzie. 

Rozmiar stanika

Jak obliczyć rozmiar stanika?

Wymiary w biuście - i to zarówno szerokość biustu, jak i ilość centymetrów pod biustem - to podstawa doboru rozmiaru stanika. Jak to zrobić? Otóż od obwodu biustu należy odjąć obwód klatki piersiowej, a uzyskany w ten sposób wynik jest rozmiarem miseczki. Jednocześnie trzeba tu pamiętać o tym, że rozmiar pod biustem powinien być zaokrąglany w dół, do liczby, która jest wielokrotnością piątki (na przykład wynik 83 trzeba zaokrąglić do 80). Natomiast uzyskany w ten sposób wynik można sprawdzić w specjalnych tabelach, w których podane są dokładne wymiary - na przykład wynik od 12 do 13,5 to miseczka A, wynik od 14 do 15,5 to miseczka B, od 16 do 17,5 to miseczka C i tak dalej. Tak więc jeżeli obwód pod biustem wynosi 75, a rozmiar miseczki to B, to zakupiony stanik powinien być w rozmiarze 75B. Warto przy tym wiedzieć, że uzyskany w ten sposób rozmiar jest tak naprawdę wstępny i może być jedynie wskazówką do wyboru jak najbardziej dopasowanego stanika. Co to oznacza w praktyce? Otóż przy zakupie biustonosza warto kierować się rozmiarami producenta, które mogą się od siebie nieco różnić.

Dobrze dobrany biustonosz to komfort, wygoda, ładny wygląd i brak problemów zdrowotnych. Dlatego tak istotne jest to, aby dobierać go bardzo skrupulatnie. Najważniejsze przy tym jest to, aby dokonać prawidłowych pomiarów. Nie dziwi zatem fakt, że dużo kobiet zadaje pytanie - jak zmierzyć szerokość w biuście i obwód pod biustem? Na szczęście nie jest to trudne i każda z pań powinna sobie z tym poradzić. 

0 Komentarze