Styl francuski nowoczesny - jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?

Udostępnij:

Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie wyglądało naprawdę szykownie, jedną z najlepszych opcji jest udekorowanie go w stylu francuskim. Bo to Francja zawsze kojarzy się z wdziękiem i pięknem.

Czym cechuje się styl francuski nowoczesny?

Nie przejmuj się, jeśli nie masz dużego budżetu. Francuski szyk można stworzyć bez dużych środków finansowych. Po pierwsze francuskie mieszkania są zwykle bardzo małe (mówimy o tych mieszkaniach, które można kupić we Francji), co już prowadzi do znacznych oszczędności. A poza tym, w zależności od budżetu, można kupić naturalne materiały lub takie, które są znacznie tańsze, ale wyglądają mniej więcej tak samo. Najważniejsze, aranżując styl francuski nowoczesny, aby mieszkanie wyglądało szykownie. Ważne jest, aby dopasować rzeczy do siebie, unikać złego smaku i starać się wybierać dla siebie tylko to, co naprawdę stworzy poczucie komfortu i szyku. Ze smakiem i odrobiną wyobraźni. To jest to, co wyróżnia styl francuski nowoczesny.

Małe mieszkanie w stylu francuskim – materiały

Francuskie wnętrza to kwintesencja lekkości i wdzięku. Rezygnujemy więc ze wszystkiego, co wygląda na kanciaste i ciężkie. Małe mieszkanie w stylu francuskim to aksamit i jedwab - podkreślają luksus, a także porcelana i kryształ, które upiększają wnętrze. Z kryształu można zrobić nie tylko naczynia, wiele uroku dodają np. kryształowe zawieszki do żyrandola. Generalnie warto skupić się na tych elementach, które teoretycznie nie są obowiązkowe. Np. każdy ma zasłony – ale nie każdy ma frędzle do zasłon, każdy ma żyrandol, ale nie każdy ma do niego zawieszki. Dodatki to coś, co wyróżnia małe mieszkanie w stylu francuskim.

Mieszkanie w stylu paryskim

Mieszkanie w stylu paryskim – oświetlenie

Ogólnie rzecz biorąc, styl francuski z konieczności wymaga dużo światła, więc idealnie powinny być duże okna. Jednocześnie mieszkanie w stylu paryskim w żaden sposób nie oznacza jasnego i twardego światła, jak na sali operacyjnej. Dlatego światło ma być lekko zacienione. Świetnie nadają się do tego firanki z przezroczystego tiulu, witraże i wszystko, co sprawi, że mieszkanie będzie eleganckie i atrakcyjne w oczach zarówno twoich, jak i gości. Szczególnie warto pomyśleć o witrażach – sprawią, że mieszkanie w stylu paryskim będzie wyjątkowe. Choć koszt witraży zazwyczaj nie jest duży, to jednocześnie doskonale komponują się z każdym pomieszczeniem i dodadzą komfortu i uroku.

Styl francuski wnętrza – co jeszcze musisz wiedzieć?

Jeśli chciałbyś urządzić mieszkanie w stylu francuskim, musisz pomyśleć o podłodze. Jeśli się nad tym zastanowić, podłoga odgrywa bardzo ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Podstawowa zasada jest tutaj taka sama jak zawsze – podłoga powinna podkreślać piękno i bogactwo wnętrza, jakim jest styl francuski. Wnętrza nie mogą być wyposażone np. w linoleum.

Możesz trochę zaoszczędzić, wybierając materiał imitujący parkiet lub laminat. Upewnij się tylko, że taki materiał ma wysoką odporność na zużycie, nie wydziela żadnych szkodliwych substancji i nie emituje nieprzyjemnego zapachu. Z tego powodu wielu wybiera podłogi z twardego drewna lub nawet specjalne rodzaje kamienia - oczywiście takie, które nie są bardzo zimne.

O czym jeszcze pamiętać decydując się na styl francuski? Wnętrza powinny spełniać następujące zalecenia:

  • • Meble nie powinny być nieporęczne. Prawie wszystkie francuskie meble są niewielkich rozmiarów (z wyjątkiem łóżka). Meble francuskie charakteryzują się małymi i najczęściej giętymi nóżkami. Cały styl francuski można w większości przypisać kierunkowi rokoko. Postaraj się więc wybrać coś eleganckiego.
  • • To samo można powiedzieć o materiałach na meble. Francuskie wnętrze nie sprawdzi się, jeśli meble są kiepskiej jakości. Dlatego lepiej wybrać meble wykonane z naturalnego drewna. Ale jednocześnie drewniane meble nie są warunkiem. Meble szklane, także te z elementami metalowymi, doskonale wkomponują się również we francuskie wnętrza. Krzesła z wysokimi oparciami nie są we Francji popularne, odrobina minimalizmu w tym zakresie tylko dobrze ci zrobi.

Aby Twoje mieszkanie było jeszcze bardziej kolorowe, musisz je udekorować. Obejmuje to na przykład wazony ze świeżymi kwiatami. Jednocześnie Francuzi nie lubią dużych wazonów i dużych bukietów. Dekorując pokój w ten sposób, łatwo zamienisz go we francuskie wnętrze. Ponadto dobrym rozwiązaniem będą ręcznie robione serwetki, porcelanowe i szklane figurki. Ogólnie rzecz biorąc, sztukateria jest popularna w stylu francuskim. Jeśli sam nie jesteś artystą ani rzeźbiarzem, wystarczy, że kupisz kilka efektownych bibelotów.

0 Komentarze