Oświetlenie łazienkowe, które jest bezpieczne i funkcjonalne

Udostępnij:

Łazienki są miejscem szczególnym. W łazienkach nie ma zbyt wielu okien, dlatego wymagane jest sztuczne oświetlenie. Aby zapewnić bezpieczeństwo, należy stosować oprawy o wyższym poziomie ochrony. Bezpieczeństwo nie jest jedynym ważnym aspektem oświetlenia łazienkowego. Należy pamiętać, że nawet jeśli łazienka jest mała, istnieje wiele możliwości jej aranżacji.

Oświetlenie łazienkowe - najważniejsze wskazówki

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że oświetlenie łazienkowe nie powinno ograniczać się do światła górnego. Sprytnie rozmieszczone źródła światła nadadzą pomieszczeniu charakteru i głębi. Oświetlenie lustra łazienkowego powinno być priorytetem. Oświetlenie lustra w łazience jest priorytetem. Po obu stronach lustra można umieścić kinkiety łazienkowe i oprawy liniowe.

Zwróć uwagę na temperaturę barwową oświetlenia łazienkowego. Najlepiej jest stosować oświetlenie zbliżone do naturalnego światła słonecznego. Zapobiegnie to zniekształcaniu kolorów, co jest ważne na przykład przy nakładaniu makijażu. Nad wanną lub kabiną prysznicową, zwłaszcza jeśli znajduje się tam ścianka działowa, niezbędne jest oświetlenie akcentujące. Nawet niska ścianka może blokować światło z innych obszarów. Oświetlenie górne może być również zbyt intensywne podczas kąpieli.

Oświetlenie łazienki

Oświetlenie akcentujące i efekty aranżacyjne

Światło może odmienić wnętrze. Może wizualnie powiększyć, rozjaśnić i stworzyć nastrój. Jak można to osiągnąć w łazience Oprócz oświetlenia ogólnego i oświetlenia lustra w łazience możemy zastosować oświetlenie akcentujące. Jest to świetny sposób na stworzenie odpowiedniego nastroju i podkreślenie ważnych elementów przestrzeni, takich jak faktury płytek lub piękne gadżety. Można stworzyć iluzję większej przestrzeni, stosując stonowane oświetlenie punktowe, paski LED, a nawet oświetlając wnękę, szklaną półkę, krawędź blatu umywalki lub podcięcie pod nią.

Różne kolory oświetlenia w łazience

Ważne jest również uwzględnienie barwy i natężenia światła. Jasne, zimne światło pobudza i optycznie powiększa łazienkę. Cieplejsze światło jest bardziej relaksujące, na przykład podczas kąpieli. Diody LED mogą również świecić w kolorze. Oświetleniem łazienkowym można sterować zdalnie, co ułatwia jego kontrolę. Jest to prekursor kąpieli chromoterapeutycznych. Kolor niebieski uspokaja, czerwony energetyzuje, a fioletowy wprowadza w przyjemny nastrój. Producenci baterii łazienkowych oferują również słuchawki, deszczownice i wylewki z diodami LED. Takie barwienie wody ma wielu zwolenników.

0 Komentarze