Ogród jesienią - jakie rośliny i kwiaty do ogrodu wybrać?

Udostępnij:

Jasne, naturalne kolory pozwalają przetrwać jesienną chandrę i pożegnać lato. Jeśli wybierzesz odpowiednie kwiaty i krzewy, to sprawisz, że twój ogród będzie wyglądać pięknie, nawet w chłodne i deszczowe jesienne dni.

Co kwitnie jesienią w ogrodzie?

Istnieją kwiaty, które kwitną aż do pierwszych przymrozków. Dlatego jesienne kwiaty są uważane za trwałe i silne. Swoją urodą i kolorem zdają się opóźniać moment nadejścia śnieżnobiałej zimy, pomagając nam jak najdłużej zachować pamięć o minionym lecie. Jeśli nie masz ogrodu, to pora wybrać się w drodze z pracy do kwiaciarni i kupić jesienny bukiet do domu. Nie tylko sprawisz niespodziankę w domu, ale także przedłużysz uczucie lata i słońca. Jeśli nie wiesz, co kwitnie jesienią w ogrodzie, to są to na przykład astry, nasturcje. To, co kwitnie jesienią w ogrodzie, bawi nas różnorodnością kolorów. Czerwone, fioletowe, pomarańczowe, żółte, liliowe odcienie rozweselają i pozytywnie nastrajają każdego.

Najpopularniejsze jesienne kwiaty ogrodowe dostępne dla każdego

To nie przypadek, że „Astra” jest tłumaczona ze starożytnej greki jako „Gwiazda”. Poetycka i piękna nazwa koresponduje z symboliką jesiennego kwiatu. Astry symbolizują mądrość, wiarę, męstwo i pamięć o tym, co minęło. W starożytności kładziono astry, aby przebłagać bogów, a w średniowieczu sadziło się je wokół domu przeciwko złym duchom i czarnej magii. Może dlatego jest to jeden z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Te jesienne kwiaty ogrodowe kwitną we wrześniu i październiku. Jest kilkadziesiąt odmian jednorocznych i wieloletnich, różniących się odcieniem i okresem kwitnienia. Kwiatowy krzew może być tak usiany kwiatostanami, że nie widać liści. Z nimi ogród będzie pełen różowych, białych, czerwonych, liliowych i fioletowych kolorów aż do zimnej pogody.

Inne popularne jesienne kwiaty ogrodowe to nasturcje. Kształt pąka przypomina hełm bojowy, więc początkowo nasturcja uosabiała patriotyzm, miłość do domu i zwycięstwa. Później przypisywano jej mniej formalne znaczenia: humor, towarzyskość i radość. Odmiany wieloletnie i jednoroczne, nie tolerują temperatur poniżej -20°C. Nasturcja kwitnie do początku października. Paletę reprezentują ciepłe odcienie: czerwień, brzoskwinia, łosoś, pomarańcz i żółty.

Jednym z najdłużej kwitnących jesiennych kwiatów w grodzie są cynie. Doskonale znoszą suszę, palące słońce i pierwsze przymrozki. Pięknie kwitną od momentu wyrośnięcia z nasion, czyli od młodości, aż do więdnięcia - starości. Ze względu na swoją trwałość i długie „kwitnące życie” zaczęto je uważać za kwiaty symbolizujące wytrzymałość. Drugie znaczenie cynii to przyjaźń. Posadź je w ogrodzie, jeśli chcesz nie tylko cieszyć się kolorami natury, ale także zachować dobrą atmosferę w domu. Cynie mają bogatą paletę: od żółtej do bordowej. Kwitną od połowy lata, aż do czasu, kiedy temperatura spada do -1°C. Istnieją odmiany rumiankowe, półpełne i frotte.

Ogród jesienią

Wytrzymałe i odporne kwiaty jesienne wieloletnie

Jesienne krokusy mają aż 15 odmian. Oznaczają radość, szczęście i młodość. Wyobraź sobie, jak niebieskie i żółte pąki, przypominające pierwiosnki, kwitną pod drzewami na jesieni. Kwitną wbrew upływowi czasu i pogodzie. Ogrodnicy zalecają sadzenie jesiennych krokusów wokół drzew, aby stworzyć tak niesamowity kontrast. Pamiętaj jednak, że te kwiaty jesienne wieloletnie są kapryśne, boją się wiatrów i nagłych zmian temperatury. Cebule sadzi się w czerwcu-lipcu, kwitną we wrześniu i podobnie jak wiosenne odpowiedniki, przez krótki czas - 15-20 dni.

Wyżlin po ściśnięciu przypomina pysk lwa, głowę smoka, pysk psa i innych zwierząt. Te kwiaty jesienne wieloletnie dzięki swojej zdolności do wzrostu nawet na skałach i kiepskich glebach, zaczęły symbolizować siłę. A w epoce wiktoriańskiej zaczęto sadzić ją w ogrodach, aby chronić dom przed kłamstwami i oszustwem. Wśród 40 odmian znajdują się zarówno rośliny karłowate, jak i te dorastające do 80 cm. Kwiat nie przestaje kwitnąć nawet przy lekkich mrozach, a odcienie mienią się od białego do bordowego i łososiowego

Krzewy kwitnące jesienią – które najpiękniej ozdobią ogród?

Planując wygląd ogrodu na jesień, nie zapomnij o krzewach. Hortensja to krzew urozmaicający jesienny ogród. A wszystko dlatego, że kwiatostany-kulki hortensji są przyozdobione w kolory nietypowe o tej porze roku. Różowe, białe lub niebieskie kontrastują z żółto-pomarańczowymi liśćmi otaczających roślin. Istnieją hortensje kwitnące latem i istnieją odmiany, które cieszyć nas będą od późnego lata do połowy jesieni. Erica i wrzos to krótkie, wiecznie zielone krzewy kwitnące jesienią o niezwykłych, łuskowatych liściach. Te dwa gatunki są często mylone, ale można je odróżnić po czasie kwitnienia. Wrzos kwitnie latem, ale jego kwiaty pozostają na krzaku przez całą jesień. Erica pokrywa się pąkami w środku jesieni. Krzewy i zarośla wrzosu podczas kwitnienia wyglądają jak różowe, liliowe lub białe chmury. Inne krzewy kwitnące jesienią to oczywiście róże. Wiele odmian kwitnie do późnej jesieni, a nawet wczesnej zimy.

0 Komentarze