Minimalistyczne polskie marki - minimalistyczne ubrania dla kobiet

Udostępnij:

Spośród wszystkich innych stylów, to minimalizm słynie z wszechstronności, wygody, zwięzłości i uroczej prostoty. Minimalistyczne ubrania są nie tylko funkcjonalne, ale też ekologiczne i tanie.

Znane minimalistyczne polskie marki

Czym w istocie jest minimalizm? To styl uproszczenia elementów odzieży, ekscytujące połączenie funkcjonalności rzeczy i akcesoriów z estetyką prostych linii i kształtów. Minimalizm można łatwo i szybko dostosować do każdej stylizacji ze względu na brak skomplikowanych faktur, elementów dekoracyjnych i licznych detali. Styl minimalizmu pozostaje niezmienny – proste i schludne linie, precyzyjne proporcje, brak falbanek, frędzli i innych elementów dekoracyjnych.

Skąd wziął się ten minimalizm? Historycy mody nie są zgodni w tej kwestii. Uważa się zazwyczaj, że to Coco Chanel stała się wyznacznikiem trendów w tym kierunku. To właśnie jej „mała czarna” jest jednym z przykładów wygodnego minimalizmu – bez zbędnych detali, bujnych kokardek i marszczenia, bez krępowania ruchów.

Od tego czasu modne stały się wygodne sukienki bez licznych zapięć, formalne garnitury (zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn) oraz bluzki w tej samej tonacji. Jednocześnie, oprócz prostoty kroju, minimalizm kładzie nacisk na monochromatyczną kolorystykę. Preferowane linie są czyste, bez monogramów, wystrój jest na poziomie absolutnego minimum.

Minimalizm jest też obecny w Polsce. Znane minimalistyczne polskie marki to m.in. Myrtille, Ania Kuczyńska, NAGO, MUUV czy MLE Collection. Inne minimalistyczne polskie marki, które przebojem wchodzą na rynek odzieży to też MOYE, The Odder Side, Bohemisoul czy Nudyess.

Niszowe marki odzieżowe – filozofia minimalizmu

Z pewnością miałaś do czynienia z sytuacją, kiedy mimo pełnej szafy ubrań, nie jesteś w stanie stworzyć z nich atrakcyjnej stylizacji. I nie dlatego, że ubrań jest za mało, po prostu każdy element osobno jest dobry, ale razem nie wyglądają harmonijnie. Jest to problem osób, które często kupują rzeczy pod wpływem impulsu. A wszystko dlatego, że przywiązanie do szybkiej mody jest mocno zakorzenione w naszym życiu. Chcemy kupić dużo pięknych i tanich rzeczy. Rzadko jednak myślimy o tym, jak połączyć je w idealny look. Dlatego niszowe marki odzieżowe kierują się odmienną logiką. Tworzą krótkie linie prostych ubrań, które łatwo można połączyć w kapsułowej garderobie. Niszowe marki odzieżowe oferują nam całe kolekcje ubrań, które nadają się na każdą okazje i można je łatwo ze sobą połączyć.

Minimalistyczna moda damska

Minimalistyczne ubrania – pięć zasad stylu

Minimalizm jak każdy styl ma swoje zasady:

• Zrezygnuj z ilości na rzecz jakości. Duża ilość ubrań w szafie wcale nie ułatwia stworzenia stylizacji. W tym bałaganie spędzamy dużo czasu na wybieraniu stylizacji na nowy dzień. Tymczasem minimalistyczne ubrania pozwalają na ułożenie wielu zestawów na każdy dzień.

Minimalistyczne ubrania są utrzymane w dyskretnej kolorystyce. Nie zapomnij też o akcentach. Naturalne kolory ubrań zawsze sprawiają, że te wyglądają na droższe i lepszej jakości. Łatwiej je ze sobą łączyć i tworzyć niepowtarzalne zestawy.

• Unikaj zakupów pod wpływem impulsu. Za każdym razem, gdy kupujesz kolejną koszulę ze względu na promocję, rośnie liczba rzeczy, które się ze sobą nie łączą. Planuj zakupy z wyprzedzeniem.

• Czy masz rzeczy, których nie nosisz od roku lub dłużej? Albo takie, które założyłaś 1-2 razy? Czy na pewno ich potrzebujesz? Nie bój się pozbyć niepotrzebnych rzeczy ze swojej szafy.

• Trzymaj się własnej listy rzeczy, w których czujesz się komfortowo. Jeśli mówimy o szafie minimalistycznej, to powinna ona zawierać maksymalnie 40 sztuk ubrań.

Minimalistyczne sukienki – jak je rozpoznać?

Nowoczesny minimalizm z powodzeniem łączy jasne i wyraźne linie z wyraźnymi, choć nie zawsze poprawnymi, formami. Tym samym minimalistyczne sukienki cechuje wręcz przesadna prostota. Oprócz tego ważne jest rozsądne dysponowanie elementami garderoby. Nie oznacza to, że w twojej szafie powinny znajdować się jedne dżinsy, jedna koszula i jeden top. Rzecz polega na tym, aby mieć tylko tyle rzeczy, ile potrzebujesz na co dzień. A jednocześnie nie popadajcie w skrajności – ani w zakupoholizm, gdy kupujecie dla samego kupowania, ani w kompletną ascezę, gdy co dzień nosicie to samo. Minimalistyczne sukienki wyróżnia też brak nadruków i dekoracji. Minimalizm mówi stanowcze „nie” nadmiernej dekoracji. Wyjątek stanowią tylko geometryczne kształty i linie. Ale wszelkiego rodzaju kokardki, marszczenia, cekiny, łańcuszki, frędzle - wszystko to jest nieobecne w odzieży minimalistycznej.

0 Komentarze