Legginsy i skarpetki. Jakie skarpetki wybrać do legginsów?

Udostępnij:

Legginsy to taka część garderoby, bez której trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek damską szafę. Są  wygodne, uniwersalne i praktyczne. A do tego dobrze prezentują się w bardzo wielu stylizacjach. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta część stroju już od wielu lat cieszy się zasłużoną popularnością. Jednak legginsy mogą mieć jeden mankament - otóż nie każdy wie, jak dobrać do nich skarpetki, aby całość prezentowała się stylowo i modnie. Na szczęście wybór skarpet jest tak duży, iż z łatwością można je dopasować do każdej stylizacji z legginsami w roli głównej.  Zatem jakie skarpetki do legginsów będą najlepsze? Oto kilka propozycji.

Skarpety do legginsów - wybierz odpowiedni kolor

Dobierając skarpetki do legginsów warto wybrać ich odpowiedni kolor. W tym przypadku istnieje kilka podstawowych zasad, do których zalicza się:

• dobieranie koloru skarpet do koloru legginsów (na przykład jeżeli legginsy są w kolorze czarnym, to warto do nich dobrać skarpetki czarne lub w podobnym odcieniu)

• zestawianie ze sobą kontrastowych barw (jeżeli legginsy są czarne, to skarpety do legginsów mogą być w kolorze kontrastowym)

Pierwsza opcja nie tylko tworzy bardzo spójny look, ale także sprawia, że nogi będą wydawać się smuklejsze i dłuższe. Natomiast druga propozycja zapewnia stylizacji nieco życia i koloru. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać o dwóch podstawowych zasadach - kolorowe skarpetki do legginsów powinny pasować do innych elementów stroju, a ich kolor nie może być zbyt intensywny bądź jaskrawy (bo to przytłoczy całą stylizację).

Skarpety do legginsów - wybierz odpowiedni wzór

Skarpety do legginsów (bez względu na to, czy są to krótkie czy też długie skarpety do legginsów) wcale nie muszą być gładkie lub jednokolorowe. Równie dobrze prezentują się skarpetki z wzorem. Jednak tutaj zasada jest prosta - wzór skarpetek musi być w sposób odpowiedni dopasowany do legginsów. Czym kierować się przy takim zestawieniu? Otóż warto wziąć pod uwagę dwie podstawowe zasady:

• skarpetki z wzorem powinny być zestawiane jedynie z legginsami jednobarwnymi 

• warto unikać skarpetek ze zbyt dużą ilością wzorów, bo mogą one przytłoczyć całą stylizację

Jeżeli chodzi o wybór konkretnego wzoru, to tutaj panuje dowolność. Do gładkich i jednobarwnych legginsów można założyć skarpetki w paski, kropki, kwiaty czy geometryczne wzory. Każda z tych opcji doda wyrazistości i charakteru całemu ubiorowi. 

Skarpety do legginsów

Skarpety do legginsów - wybierz odpowiednią długość

Kolejną ważną kwestią przy wyborze skarpet do legginsów jest ich długość. I tutaj warto pamiętać o jednej zasadzie - można nosić zarówno krótkie, jak i długie skarpety do legginsów. W tym przypadku wszystko zależy od długości samych legginsów. Przy modelach krótkich można wybrać skarpetki o standardowych długościach, które kończą się na wysokości kostek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć legginsy i długie skarpetki (takie, które sięgają ponad kostki). Taka długość skarpet sprawdzi się w przypadku długich legginsów. To konkretne połączenie zapewnia harmonijny wygląd i sprawia, że sylwetka zachowuje odpowiednie proporcje. O czym jeszcze warto pamiętać? Otóż warto unikać połączenia legginsów i zbyt krótkich skarpet. Odsłonięcia byt dużej ilości ciała pomiędzy legginsami a butami w niektórych stylizacjach może wyglądać niezbyt estetycznie. 

Skarpety do legginsów - modele z frędzlami i ozdobami

Skarpety do legginsów wcale nie musza być nudne. Ciekawym sposobem na ożywienie stylizacji może być sięgnięcie po skarpety z frędzlami lub ozdobami. Te pierwsze dodadzą do stylizacji nieco ruchu i sprawią, że całość będzie prezentować się niebanalnie i nieco ekscentrycznie. Jednak tutaj trzeba pamiętać o jednej zasadzie - trzeba zakładać skarpetki na legginsy (bez względu na to, czy są to legginsy i krótkie skarpetki czy też legginsy i długie skarpetki). Podobnie jest w przypadku skarpetek z ozdobami. Skarpety z kryształami lub ozdobami mogą dodać trochę blasku całej stylizacji, ale tylko wtedy, gdy założy się skarpety na legginsy (aby te ozdoby były widoczne). 

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając skarpetki do legginsów. Otóż oprócz wyżej wymienionych zasad warto też zwrócić uwagę na grubość i teksturę skarpet. Do stylizacji z legginsami nie pasują zbyt grube skarpety (nawet wtedy, gdy zakłada się skarpety na legginsy), bo takie połączenie może sprawić, że nogi będą wyglądały zbyt masywnie. Natomiast ewentualna tekstura skarpet powinna zależeć od legginsów - do legginsów gładkich można założyć skarpetki z koronką, siateczką czy ażurem.

Noszenie skarpet do legginsów to świetny sposób na dodanie charakteru i wyrazistości całej stylizacji. Jeżeli te dwa elementy stroju będzie się łączyć w umiejętny sposób, to cały outfit będzie prezentował się naprawdę ciekawie, nowocześnie i niebanalnie. 

0 Komentarze