Komu pasują stylizacje oversize? Jak je nosić?

Udostępnij:

Zarówno w damskich, jak i męskich szafach regularnie pojawiają się ubrania  różnych stylach. Jednym z  bardziej gorących trendów i to już od dłuższego czasu jest styl oversize. Ubrania w tym stylu powoli zaczynają wypierać dopasowane koszule, bluzki i sukienki, co więcej, sprawdzają się one nie tylko w codziennych stylizacjach. Styl oversize jest odpowiedni praktycznie dla każdego, w zasadzie wszyscy w ubraniach oversize mogą wyglądać naprawdę stylowo.

Oversize – co to za styl?

Termin „oversize” wywodzi się z języka angielskiego, został utworzony przez połączenie słów „sized” oraz „over”. Utworzony z nich przymiotnik na język polski można przetłumaczyć jako „ponad rozmiar”. Ubrania „ponad rozmiar” nie są współczesnym wynalazkiem, pierwsze zostały zaprojektowane już w latach dwudziestych ubiegłego wieku – jako pierwsze nosiły je Amerykanki i Kanadyjki, które zdecydowały się na robienie kariery zawodowej. Pod luźnymi ubraniami ukrywały one kobiece kształty, dzięki temu mogły upodobnić się do kolegów z pracy. Stroje oversize tylko z pozoru są za duże, każde z ubrań w stylu oversize ma własny rozmiar, musisz o tym pamiętać decydując się na ich noszenie.

Dla kogo stroje oversize są odpowiednie?

Ubrania oversize są odpowiednie praktycznie dla każdego, ale pod warunkiem, że zostanie dobrany ich odpowiedni rozmiar. Stroje te są odpowiednie zarówno dla szczupłych osób, jak i dla tych, które chcą ukryć zbędne kilogramy. Ubrania o kroju oversize są luźne, nie krępują ruchów, są idealne dla wszystkich ceniących wygodę osób. Doskonale też sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach, w przypadku stylu oversize niezwykle istotne jest dobieranie odpowiednich elementów na górę i dół zestawu, utrzymanie równowagi i zachowanie proporcji to najlepszy sposób na to, aby w stylizacji oversize wyglądać naprawdę dobrze. Styl oversize występuje w wersji damskiej i męskiej, pojawia się także w odzieży unisex. W męskiej szafie goszczą między innymi bluzy i koszule „ponad rozmiar”, w damskiej są też marynarki, płaszcze i swetry oversize.

Jak nosić koszulki oversize?

Mimo że wystylizowanie ubrań „ponad rozmiar” nie jest trudne, to wiele osób zadaje sobie pytanie, jak nosić koszulki oversize? Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, aby ubrania oversize zestawiać z tymi, które mają bardziej dopasowany krój – jeśli więc na górę założysz koszulkę oversize, załóż do niej ołówkową spódnicę albo spodnie z wąskimi nogawkami. Zastanawiasz się, jak nosić koszulki oversize ze spodniami? Luźna koszulka doskonale będzie wyglądała nie tylko z rurkami, ale  także z joggerami i legginsami, możesz ją zakładać do spodni z długimi nogawkami, jak i do tych, które mają długość 3/4. Bardzo dobrze koszulka oversize będzie wyglądała noszona w towarzystwie spodni z wysokim stanem, taka stylizacja to najlepszy sposób na to, aby ukryć fałdki wokół talii. Jeśli chcesz zaznaczyć talię, noś koszulkę włożoną w spodnie.

Koszulak oversize damska

Dla kogo są odpowiednie spodnie oversize?

Po spodnie oversize równie chętnie sięgają przedstawicielki płci pięknej, jak i mężczyźni. W sprzedaży znajdziesz wiele modeli spodni oversize, różnią się one od siebie między innymi krojem, dzięki temu możesz wybrać te, które najbardziej sprzyjają Twojej sylwetce. Jak nosić spodnie oversize w damskim wydaniu? Zestaw je z dopasowaną górą, luźne spodnie dobrze będą wyglądały z obcisłą bluzką. Z uwagi na to, że spodnie oversize mogą optycznie skracać sylwetkę, zakładaj do nich buty na obcasie? Jak nosić spodnie oversize męskie? Możesz je także połączyć z dopasowaną górą, ale nie jest to konieczne. Z powodzeniem możesz do nich założyć również luźniejszy T-shirt.

Jak nosić bluzę i płaszcz overize?

Bluza to element garderoby, który gości zarówno w damskiej, jak i męskiej szafie. Ta o fasonie oversize jest odpowiednia dla osób, które chcą zamaskować pewne partie ciała, na przykład właściciele i właścicielki figury jabłko mogą ukryć pod taką bluzą odstający brzuch. Jak nosić bluzę oversize, aby dobrze wyglądać? Bluzy te doskonale wyglądają z jeansowymi rurkami, szortami, joggerami i spodniami dresowymi. Panie mogą do nich zakładać także mini i ołówkowe spódnice, a jeśli bluza jest na tyle długa, że zakrywa pupę, mogą ją połączyć z legginsami. Jak nosić bluzę oversize męską? Możesz ją połączyć na przykład z T-shirtem. Wiele możliwości stylizacyjnych daje damski płaszcz oversize. Jak nosić płaszcz oversize, aby wyglądać stylowo? Możesz go nosić do sukienek i spódnic, ale pasuje także do spodni, zarówno tych materiałowych, jak i jeansowych.

0 Komentarze