Jaki stół wybrać do małej kuchni? 8 pomysłów!

Udostępnij:

Mały stół kuchenny może być praktycznym i przydatnym rozwiązaniem. Nawet jeśli kuchnia jest mała, stół w kuchni ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Jak wybrać stół, który będzie praktyczny w małej kuchni? Jakie są najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę? Oto podpowiedź:

Mały składany stół kuchenny

Czy duży stół może zmieścić się na małej przestrzeni? Tak! Możesz wybrać stół rozkładany, który będzie pasował do Twojej kuchni. Producenci oferują różne rodzaje stołów rozsuwanych, które można powiększyć o dodatkowy segment, np. stoły z opuszczanym blatem i stoły rozsuwane. Niektóre stoły mają przydatne szuflady, w których można przechowywać sztućce i ściereczki kuchenne.

Meble te można złożyć do rozmiarów małego stołu kuchennego. Po rozłożeniu zajmują dwa razy więcej miejsca. Możesz wygodnie korzystać z kuchni na co dzień, bez konieczności rezygnowania z okazjonalnych spotkań przy dużym stole. Składany stół kuchenny może być przydatny w małych pomieszczeniach. Można go również używać, gdy nie korzysta się z niego na co dzień. Można go złożyć, aby nie zajmował zbyt wiele miejsca. Mały składany stół kuchenny można również wykorzystać jako mebel okazjonalny, np. podczas wizyty gości.

Mały stół kuchenny z krzesłami

Dla osób, które mieszkają same lub z partnerem i cenią sobie wygodę, świetnym rozwiązaniem są małe stoły. Najmniejszy model ma wymiary 70x70 cm, ale bardziej popularne są modele o wymiarach 80x80 cm lub 100x60 cm. Meble te są kompaktowe i można je ustawić w dowolnym miejscu, w tym przy ścianie, w narożnikach lub wzdłuż granicy między salonem a kuchnią.

Świetnym rozwiązaniem może być mały stół kuchenny i krzesła. Pozwoli to na uzyskanie spójnego układu kuchni. Aby zaoszczędzić miejsce przy małym stole, można użyć niskich taboretów. Można je schować pod blatem, dzięki czemu nie będą przeszkadzać w kuchni. W większej przestrzeni dobrze sprawdzi się mały stół kuchenny z taboretami. Równie dobrze sprawdzają się krzesła składane i lekkie krzesła z możliwością sztaplowania.

Stół barowy do kuchni

Czy masz salon, który wychodzi na kuchnię? Wysoki stół barowy to świetne rozwiązanie, jeśli masz kuchnię, która otwiera się na salon. Stoły barowe świetnie się prezentują: Wysoki, owalny blat sprawia, że kuchnia i salon są od siebie oddzielone. Pozwala także ukryć bałagan w aneksie. Dzięki smukłemu kształtowi mebla wnętrze będzie wyglądało na lżejsze.

Stół przyścienny do kuchni

Składany stół przyścienny doskonale sprawdza się w wąskich kuchniach. Niektórzy używają go do jedzenia kolacji, a inni jako blat roboczy. Korzystanie z kuchennego stołu ściennego jest bardzo proste. Aby go rozłożyć, wystarczy podnieść mały blat i przekręcić nogę znajdującą się pod nim. Stół przyścienny do kuchni składa się do ściany, dzięki czemu jest prawie niewidoczny.

Mała kuchnia

Stół kuchenny z blatem

Jaki stół najlepiej sprawdzi się w wąskiej kuchni? Blat kuchenny to najlepsze rozwiązanie, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. W coraz większym stopniu przejmuje on rolę stołu. Największą elastyczność oferują kuchnie zaprojektowane na wymiar, zwłaszcza te, które otwierają się na część dzienną. Nie zawsze jest to możliwe i często łatwo jest dopasować gotowe meble.

Mały stół kuchenny, który wygląda jak wyspa

W kuchniach otwartych na strefę dzienną zamiast stołu można zastosować funkcjonalną wyspę. Jest to świetny pomysł na wykorzystanie jej jako stołu w małych kuchniach. Podstawa wyspy może pomieścić głębokie szuflady, szafki, a nawet elegancki barek. Duży blat pozwoli na wspólne gotowanie i wielogodzinne rozmowy podczas delektowania się pysznymi potrawami. Aby wyspa kuchenna spełniała swoje zadanie, niezbędna jest lekko zagłębiona podstawa. Dzięki temu pod blatem jest wystarczająco dużo miejsca na nogi.

Nowoczesny stół kuchenny, który wysuwa się z wyspy

Nowoczesne systemy kuchenne są produkowane w sposób, którego nasi rodzice nie mogliby sobie wyobrazić. Niejednokrotnie nie wpadlibyśmy na niektóre z tych pomysłów, gdybyśmy nie widzieli ich na własne oczy. W odnowionym pomieszczeniu często znajduje się nowoczesny stół kuchenny.

Stół do małej kuchni pod oknem

Idealne miejsce na jadalnię to takie, które znajduje się w pobliżu okna. Zazwyczaj znajduje się ono poza kuchnią i nie jest w żaden sposób zaprojektowane. Wystarczy umieścić w tej wnęce szeroki parapet. Będzie on sięgał daleko poza linię ściany. Następnie należy dodać pod nim drewniane hokery. Wnętrze kuchni będzie wyglądało jak paryskie bistro. W rogu pod oknem możesz postawić podłużną ławkę, skrzynię lub mały stolik. W ten sposób stworzysz przytulną, prywatną przestrzeń, w której będziesz mógł delektować się filiżanką kawy lub herbaty.

0 Komentarze