Jaki kolor włosów wybrać dla blondynki?

Udostępnij:

Blond to taki kolor, który od zawsze cieszy się dużą popularnością. Nie dziwi zatem fakt, iż sporo kobiet decyduje się na przefarbowanie swoich włosów właśnie na taki odcień. W tej sytuacji wydaje się, że to kobiety o włosach blond są wyraźnie uprzywilejowane. Ale blond może być bardzo różny i nawet kobieta o takim kolorze włosów może zdecydować się na wiele odcieni. Kolory dla blondynek - podobnie jak i dla brunetek lub szatynek - są bardzo zróżnicowane. A to pozwala dobrać odcień do swojej karnacji lub koloru oczu. Zatem jaki kolor dla blondynek będzie najbardziej odpowiedni? Decydując się na jeden z nich warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników.

Kolory dla blondynek - jakie najbardziej pasują?

Bez względu na to, czy mówimy o naturalnej czy też farbowanej blondynce, istnieje kilka czynników, które mogą decydować o tym, czy dany odcień pasuje do konkretnej kobiety czy też nie. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę karnację, kolor oczu czy też indywidualny styl, który jest bardzo subiektywny. Nie dziwi zatem pytanie, które wśród kobiet o tym kolorze włosów pada bardzo często: jaki kolor dla blondynek będzie najlepszy? Te najbardziej popularne odcienie to:

• jasny blond - najbardziej klasyczny wybór, który podkreśla naturalny kolor włosów; w tym przypadku można zdecydować się na blond w ciepłym lub chłodnym odcieniu (w zależności od preferencji)

• miętowa świeżość - pastelowa zieleń to rozwiązanie dla nieco odważniejszych kobiet, które chcą nadać swojej fryzurze niebanalnego i niepowtarzalnego charakteru

• blond z różowym akcentem - taki odcień nie tylko przyciąga uwagę, ale także sprawia, że fryzura jest  bardzo romantyczna

Wszystkie wymienione wyżej kolory dla blondynek warto dobierać w zależności od karnacji i koloru oczu. Jasne odcienie pasują dla niemal każdej pani. Odcienie mięty to świetne kolory dla blondynek o zielonych oczach (będą doskonale współgrać i wzajemnie się uzupełniać). Natomiast różowe odcienie są bardzo romantyczne i dlatego to dobre kolory dla blondynek o niebieskich oczach.

Kolor dla blondynki o niebieskich oczach

Wybór odcienia blond w zależności od koloru oczu

Dobrze dobrany odcień jasnych włosów powinien pasować do koloru oczów. W tym przypadku warto sobie zadać pytanie - jaki kolor dla blondynek wybrać, gdy mają one oczy niebieskie, zielone lub brązowe? Tutaj zasady są proste:

• najlepsze kolory dla blondynek o niebieskich oczach (i zazwyczaj jasnej karnacji) to jasny, platynowy lub pastelowy blond

• odpowiednie kolory dla blondynek o zielonych oczach to między innymi odcienie miodu, miedzi lub złota (wszystkie one podkreślają kolor oczu i nadają włosom przepięknej głębi)

• dobre kolory dla blondynek o brązowych oczach to nie tylko te standardowe (jasne, złociste pastelowe lub miedziane), ale też nieco bardziej ekstrawaganckie (na przykład blond w odcieniu błękitnym lub fioletowym)

Jednak zadając pytanie jaki kolor dla blondynek będzie najlepszy nie można oczekiwać jednoznacznej odpowiedzi. Najlepsze kolory dla blondynek to takie, które są dopasowane do jej karnacji czy koloru oczu. Równie ważne są indywidualne preferencje, które przecież mogą być bardzo zróżnicowane. 

Jakie kolory dla blondynek są najpopularniejsze?

Bez względu na to czy wybieramy kolory dla blondynek o brązowych oczach, kolory dla blondynek o niebieskich oczach czy też kolory dla blondynek o zielonych oczach, to warto pamiętać o tym, iż są takie odcienie włosów blond, które nigdy nie wychodzą z mody. W tym przypadku istnieje kilka takich odcieni, do których trzeba zaliczyć:

• naturalne odcienie (na przykład perłowy blond, bursztynowy blond czy beżowy blond)

• baleyage, czyli subtelne i naturalne refleksy (na przykład miodowy blond baleyage, platynowy blond baleyage, złocisty blond baleyage czy karmelowy blond baleyage)

• platynowy blond (chłodny lub ciepły)

• rose gold (czyli połączenie różu i złota)

• pastele (na przykład pastelowe akcenty wkomponowane w całą fryzurę, pastelowe końcówki włosów lub pastelowy baleyage)

• rooted blond (czyli pozostawienie ciemniejszych korzeni włosów, co imituje ich naturalny wzrost)

Wszystkie wymienione wyżej kolory dla blondynek cieszą się dużą popularnością. Naturalne odcienie podkreślają naturalny odcień włosów, a jednocześnie są wyrazem troski o ich zdrowie. Baleyage pozwala cieszyć się trójwymiarowym efektem, który dodaje głębi każdej fryzurze. Odcienie platynowe są bardzo klasyczne i świetnie nadają się dla eleganckich kobiet, które chcą zaakcentować swój luksusowy i nowoczesny wygląd. Rose gold i rooted blond natomiast nadaje fryzurze oryginalnego i nietuzinkowego charakteru. I dlatego każda z tych opcji jest warta uwagi. 

0 Komentarze

Warte uwagi

Jakie czapki są modne tej zimy?

Dodatkiem do wielu zimowych stylizacji jest odpowiednio dobrane nakrycie głowy. W sprzedaży można dzisiaj znaleźć ogromny wybór zarówno damskich, jak i męskich czapek. Oznacza to, że ze...