Jak urządzić mieszkanie w stylu japandi?

Udostępnij:

Estetyka Japandi łączy proste formy orientalnej ornamentyki z neutralną kolorystyką stylu skandynawskiego.

Mieszkanie w stylu japandi – podstawowe zasady aranżacji

Ceramiczne drewno, laminowane okładziny ścienne i posadzki z efektem cementu tworzą wnętrza w stylu japandi. W tym nurcie prostota form i harmonia japońskiego designu idą w parze z wygodą i szlachetnymi materiałami, które wyróżniają styl skandynawski. Mieszkanie w stylu japandi łączy chłodne odcienie z ciepłymi paletami, naturalne drewno z rattanem i lnem, ceramiczne podłogi z niskimi szafkami. Wspólnym mianownikiem obu światów, Japonii i Skandynawii, jest estetyka minimalizmu. W jasnych i przestronnych pokojach preferowane są nie tyle przedmioty dekoracyjne, co materiały. W ten sposób realizowana jest główna zasada minimalizmu: „im mniej, tym lepiej”.

Drewno ma kluczowe znaczenie dla estetyki Japandi. Wizualne ciepło i ponadczasowy charakter tego materiału harmonizuje z jasnymi niskimi szafkami, roślinami, papierowymi abażurami i bambusowymi przedmiotami. Wszystkie te elementy doskonale komponują się z ceramicznymi płytkami ściennymi o wyglądzie orzecha i kasztana Mieszkanie w stylu japandi to naturalna podłoga z drewna.

Filozofia Japandi przekształca naturalne niedoskonałości w najwyższą doskonałość. Szlachetne materiały łączą się z egzotycznymi tkaninami, różnymi rodzajami kamienia, papierowymi tapetami i ceramiką.

Cechą połączenia stylów japońskiego i nordyckiego są kompozycje, w których biel, beż i błękit doskonale współgrają z ciemniejszymi meblami. Przewaga trwałych materiałów i monochromatycznych odcieni przyczynia się do bardziej racjonalnego wykorzystania wolnej przestrzeni.

Jaka powinna być kuchnia i łazienka w stylu japandi

To jaka powinna być kuchnia i łazienka w stylu japandi zależy zwłaszcza w tym pierwszym przypadku od przeznaczenia pomieszczenia. W przypadku kuchni połączonej z jadalnią i salonem ta powinna być utrzymana bardziej w skandynawskim stylu. Taka kuchnia i łazienka w stylu japandi musi być nadal przede wszystkim funkcjonalna.

Nieco więcej swobody jest w aranżacji łazienki. Prosty design idealnie sprawdza się w łazience, która najczęściej jest niewielka. Minimalistyczny styl w łazience pozwala zmieścić wszystkie niezbędne elementy sanitarne i meble, a także akcesoria łazienkowe. Dlatego na szczególną uwagę zasługuje symbioza łącząca w jednym wnętrzu japoński i skandynawski minimalizm.

Po pierwsze, wizualna prostota projektu połączona z praktycznością i funkcjonalnością (przejrzysty podział przestrzeni, proste naturalne formy, wygodne meble). Dzięki tej charakterystyce Japandi design idealnie nadaje się do małych przestrzeni.

Wnętrze w stylu japandi

Styl japandi sypialnia wygodna i elegancka

Jak stworzyć wnętrze w stylu japandi? Sypialnia powinna być utrzymana w stylu minimalistycznym. Pozostaw we wnętrzu tylko naprawdę niezbędne meble i dekoracje, preferuj proste i funkcjonalne przedmioty. Zarówno japoński, jak i skandynawski styl projektowania wykorzystują proste, regularne kształty. Używaj naturalnych materiałów Wybieraj produkty naturalne wykonane z wysokiej jakości materiałów: drewna, kamienia, szkła, tkaniny. Wybierz ciepłe i naturalne tekstury, które wyróżniają styl japandi. Sypialnia powinna mieć też kontrastujący element. Nie bój się eksperymentować. Dodaj akcent do wnętrza w ciemnym odcieniu. Na tle jasnego wnętrza będzie wyglądać wyjątkowo stylowo. Nie zapomnij o dodatkach. Minimalizm nie oznacza braku detali. Umieść lampę podłogową lub kinkiet w pobliżu sofy.

Styl japandi salon, który cię zachwyci

Styl skandynawski charakteryzuje się połączeniem jasnych, neutralnych odcieni, naturalnego drewna i pastelowych akcentów. Styl japoński opiera się na malowanym lub jasnym drewnie, otoczonego efektownymi czarnymi elementami. To wszystko łączy styl japandi. Salon powinien być skromny i maksymalnie wygodny. Akcenty powinny być w trybie monochromatycznym. Wypróbuj czerń + biel + jasne drewno, aby uzyskać nowoczesny, przytulny wygląd.

Zarówno skandynawskie, jak i japońskie linie mebli mają czyste linie i są funkcjonalne, ale istnieją pewne różnice: meble północnoeuropejskie są zwykle jasne, podczas gdy meble japońskie często mają ciemniejsze odcienie i bardziej eleganckie formy. Pomieszaj te dwa nurty, aby stworzyć styl japandi. Salon może być umeblowany na styku obu stylów. Użyj różnych opcji mebli - niektóre elementy w jednym stylu, niektóre w innym, możesz użyć różnych odcieni drewna oraz zakrzywionych i prostych linii, które stworzą ciekawą przestrzeń.

Postaw na naturalne dodatki, takie jak rośliny. Innym pomysłem jest zaakcentowanie eleganckimi naturalnymi materiałami, takimi jak kamień.

0 Komentarze