Jak ubrać się w stylu casual?

Udostępnij:

Codzienny styl casual charakteryzuje się brakiem surowych kanonów, ostentacyjnym zaniedbaniem, wygodą. Ale w szczególności, jest to kreatywne podejście do tworzenia odważnych, progresywnych stylizacji, które są nie tylko wygodne i praktyczne, ale także eleganckie.

Styl casual. Co to znaczy?

Skąd się wziął casual. Co to znaczy? Brytyjski „rodowód” tego stylu jest ściśle związany z subkulturą Tedds, czyli Teddy-boys. W latach 50. XX wieku ukształtowała się warstwa młodzieżowa bez arystokratycznych korzeni i przyzwoitego wykształcenia, ale posiadająca środki finansowe. To Teddy-boys wprowadzili swobodny styl ubioru, który okazywał pogardę dla arystokracji. Nosili markowe drogie rzeczy, łącząc je z celowym zaniedbaniem i maksymalnym komfortem. W ten sposób angielska ulica dała światu nowy trend w modzie, który ewoluował za pośrednictwem innych ruchów młodzieżowych: od skinheadów po fanów sportu.

Jest też skandynawska wersja casual. Co to znaczy w tym przypadku? Wersja skandynawska opiera się na narodowych tradycjach życia codziennego i stroju, które cechują się warstwami, a jednocześnie są proste i wygodne. Z biegiem czasu projektanci mody odkryli przepis na „właściwe” ułożenie warstw.

Styl casual - Cechy charakterystyczne

Wizerunek w stylu casual jest odważny, kierowany do nowoczesnych osób aktywnych. Tych, którzy potrafią łączyć karierę zawodową z rodziną i radzić sobie z różnymi rolami w społeczeństwie. W przypadku kobiet ten styl ubioru zrodził się z chęci zaspokojenia potrzeb kobiet, które lubią się lekko ubierać. Dla nich wygoda jest na pierwszym miejscu, ale z zachowaniem szyku i wyrafinowania w szczegółach. Styl casual to bowiem praktyczność, wygoda i elegancja.

Codzienny, choć oparty na rzeczach lapidarnych i prostych, styl casual wcale nie jest prostacki. Nie ma w nim miejsca na domowe ubrania i niechlujne podejście. Zobowiązuje do wyczucia smaku i stylu, do umiejętności doboru wygodnych rzeczy tak, aby tworzyły niepowtarzalny i niezapomniany zestaw na każdą okazję.

Casual to dynamiczny styl wielkiego miasta. Użycie sformułowania „miejski styl” podkreśla różnorodność tkwiącą w rytmie metropolii. Dlatego też jest kilka kierunków w stylu casual:

  • - Casual na co dzień subtelnie łączy surową formę z przemyślaną prostotą. To rodzaj casualowego stylu biznesowego.
  • - Elegancki. Modnym elementem tego kierunku jest elegancja w życiu codziennym, jasność kolorów, harmonia tkanin, dodatków i elementów garderoby. Osiąga się to za pomocą stylowych spodni, klasycznych jeansów, spódnic, bluzek, golfa, kamizelki, swetra. I oczywiście szalika, modnego paska, modnej bransoletki, pasujących akcesoriów i stylowej torby. Buty z gatunku smart casual to baleriny, chelsea, buty na niskim obcasie.
  • - Styl business casual jest zbliżony do poprzedniego gatunku, ale ma bardziej surowe podejście. To, co jest dozwolone w trybie eleganckim, nie jest odpowiednie dla biznesu. Na przykład smart casual męski pozwala nosić markowe dżinsy z koszulką polo, podczas gdy casualowy styl biznesowy jest bardziej typowy dla klasycznego garnituru, ale bez krawata.
  • - Sport jako styl casual nie oznacza zajęć w klubie fitness czy porannego joggingu. Charakteryzuje raczej styl życia i garderobę z elementami o charakterze sportowym. To różnorodne bluzy kangurki, koszulki polo, T-shirty i wszystkie inne rzeczy, które składają się na aktywny i sportowy casual.

Jaki jest styl casualowy męski?

Nowoczesna moda to mieszanka różnych trendów, które rozwinęły się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Styl casualowy męski może być elegancki lub bardziej zbliżony do sportowych stylizacji. W pierwszym przypadku styl casualowy męski, to stroje nadające się nie tylko na oficjalne spotkania, ale także do noszenia na co dzień. Właściwy styl cechuje powściągliwość, elegancja i materiały wysokiej jakości. W drugim przypadku główną cechą kierunku jest łączenie różnych rodzajów ubrań. Podstawowy zestaw składa się z kilku różnokolorowych T-shirtów, swetrów lub swetrów i dżinsów.

Styl casual damski

Czym jest styl casualowy damski?

Casual zapewnia niesamowity komfort, dlatego jest tak powszechny. Styl casualowy damski cechuje się:

  • - Praktyczne buty: mokasyny, trampki, koturny. Mogą być też obcasy, ale z pewnymi zastrzeżeniami.
  • - Akcesoria powinny być dyskretne. Torba powinna być prosta i praktyczna, a biżuteria powinna być subtelna.
  • - Odzież może być warstwowa, z miękkimi liniami, luźna. Rzeczy mają prosty, ale nowoczesny krój.
  • - Odzież wierzchnia jest zwykle monochromatyczna i dlatego pasuje do wielu stylizacji.

Styl casualowy damski to też jeansy oraz T-shirty, topy i golfy. To podstawa casualowego stylu. Dobrze, aby były gładkie, w paski lub z dyskretnym wzorem.

0 Komentarze