Jak pozbyć się mrówek w domu? 8 domowych sposobów!

Udostępnij:

W domu mieszkają mrówki - nieproszeni goście, którzy uwielbiają odwiedzać dom na początku lata. Choć nie są niebezpieczne, mogą być uciążliwe, zwłaszcza gdy próbują znaleźć pożywienie w kuchni. Lubią też wilgotne łazienki. Jak mogę się pozbyć mrówek z domu? Choć wiele osób decyduje się na stosowanie środków owadobójczych, mogą one być niebezpieczne zarówno dla zwierząt domowych, jak i dla zdrowia ludzi. Aby szybko, skutecznie i naturalnie pozbyć się mrówek z domu, możesz zastosować domowe sposoby. Oto 7 sprawdzonych sposobów na pozbycie się mrówek.

1. Sok z cytryny zmieszany z wodą to najlepszy sposób na pozbycie się mrówek w domu

Najlepszym sposobem na walkę z mrówkami w domu jest... Sok z cytryny to najlepszy sposób na walkę z mrówkami w domu. Sok z cytryny odstrasza mrówki. Należy pamiętać, że czas działania tej mieszanki jest bardzo krótki, więc nie należy jej stosować codziennie. Jak przygotować produkt? Weź jedną szklankę wody i wyciśnij sok z cytryny. Rozpylić mieszankę obficie w miejscu, w którym mrówki są aktywne.

2: Woda z czosnkiem - jak zabić mrówki

Każdy wie, jak silnie pachnie czosnek. Okazuje się, że czosnek ma silne działanie odstraszające mrówki w Twoim domu. Obierz i zmiażdż kilka ząbków czosnku, a następnie pozostaw je na co najmniej 24 godziny w słoiku z ciepłą wodą. Po upływie tego czasu włącz gaz i pozwól wodzie z czosnkiem gotować się na wolnym ogniu przez około 25 minut. Po lekkim ostygnięciu mieszaniny spryskaj miejsca, w których w Twoim domu występują mrówki.

3. Skórka z pomarańczy - domowe sposoby na mrówki

Pikantne owoce cytrusowe są rozkoszą dla kubków smakowych i świetnym dodatkiem do letnich napojów. Jest to również świetny sposób na wtargnięcie mrówek do Twojego domu. Okazuje się, że skórka pomarańczowa zawiera składniki toksyczne dla mrówek. Aby pozbyć się mrówek, możesz pokroić lub zetrzeć skórkę pomarańczową na tarce. Rozłóż skórkę w miejscu, w którym znajdują się mrówki. Skórka pomarańczowa zostanie zaniesiona przez owady do gniazda. Spowoduje to zatrucie całego mrowiska.

4. Ziarna ryżu na mrówki w Twoim domu

Surowe ziarna białego ryżu są sprawdzonym domowym środkiem na mrówki. Wystarczy rozsypać ryż w miejscu, w którym zadomowiły się owady. Mrówki zaniosą ryż do mrowiska. Ryż w końcu sfermentuje i spleśnieje, co jest niezwykle toksyczne dla mrówek.

Mrówki

5. Drożdże, czyli jak pozbyć się mrówek

Drożdże to prawdziwy wróg mrówek, mimo że są one ich bardzo spragnione. Możesz wykorzystać ich głód i przygotować przepis, który wytępi wszystkie mrówki z Twojego domu. Wymieszaj 100 g suchych drożdży z 100 g cukru w litrze wody. Pozostaw mieszaninę na około godzinę. Po tym czasie przecedź mieszankę do mniejszych pojemników i umieść je w miejscach, w których mrówki mogą je znaleźć.

6. Czarny pieprz - rozwiązanie problemu z mrówkami w domu

Czarny pieprz to kolejne domowe remedium na mrówki w domu. Powinna to być mieszanka intensywnie pachnących ziaren, zmielonych na drobny proszek. Wymieszaj pięć łyżeczek pieprzu ze szklanką wody, a następnie przelej mieszankę do butelki z rozpylaczem. Rozpylaj mieszankę wszędzie tam, gdzie pojawiają się mrówki, podobnie jak w przypadku roztworu soli.

7. Piołun pokonuje mrówki domowe

Znany jest także jako ziele damskie, wermut, absynt i psia ruta. Można go znaleźć na łąkach i polach w niemal każdym klimacie. Kwitnie od połowy do końca kwietnia i jest gotowy do zbiorów. Piołun może być stosowany zarówno w ziołolecznictwie, jak i w domu. Jest gorzki i ma silny zapach, co czyni go przydatnym do zwalczania mrówek. Jak go stosować? Zagotuj 2 litry wody i dodaj garść piołunu. Gotuj ziele przez 5 minut. Następnie przelej napar do butelki i spryskaj otwory mrówek.

8. Soda oczyszczona - stały środek na mrówki w Twoim domu

Jak pozbyć się mrówek? Soda oczyszczona świetnie nadaje się do czyszczenia fug, kuchenek mikrofalowych i lodówek. Soda oczyszczona jest świetna do kontrolowania natarczywych mrówek. Aby pozbyć się mrówek z domu, wystarczy rozsypać sodę oczyszczoną wzdłuż tras, którymi zwykle wędrują.

Istnieje wiele gatunków mrówek, które mogą zaatakować Twój dom, w tym mrówki domowe, czerwce i amazonki. Te rozwiązania mają udowodnioną skuteczność, a przede wszystkim są całkowicie naturalne. Jak wszyscy wiemy, są to najlepsze rozwiązania.

0 Komentarze