Jak funkcjonalnie zaaranżować wąski przedpokój?

Udostępnij:

Wielu właścicieli mieszkań ma do czynienia z wąskim przedpokojem. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki odpowiedniemu wyposażeniu przedpokój może być funkcjonalny i piękny.

Jak urządzić wąski przedpokój, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń?

Najlepszy sposób na wąski przedpokój. Przedpokój w mieszkaniu jest właśnie taką przestrzenią. Jest on nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także funkcjonalny i praktyczny. Stanowi również wizytówkę domu, dając pierwsze wrażenie o mieszkaniu.

Wiele przedpokoi, zwłaszcza tych w blokach z czasów PRL-u, ma jeden problem: są małe i mają ograniczoną powierzchnię użytkową. Jak można temu zaradzić lub uczynić z tego zaletę?

Właściwa aranżacja przestrzeni może zrobić wielką różnicę. Odpowiednie meble, dobrze rozmieszczone dodatki, oświetlenie lub kolorystyka ścian mogą nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń, ale także sprawić, że będzie ona bardziej reprezentacyjna.

Przedpokój powinien być zdominowany przez dominujące kolory

Zanim zaczniesz wybierać meble do przedpokoju, zastanów się, w jakich kolorach chciałbyś, aby był on utrzymany. Jasne kolory są bezpieczniejsze. Ciepłe odcienie beżu, chłodne szarości lub modne błękity to opcje, jeśli nie lubisz klasycznej bieli. Kolory te świetnie pasują do drewnianych podłóg i paneli.

Unikaj ciemnych kolorów i kontrastujących barw, ponieważ mogą one optycznie zmniejszyć i tak już wąski przedpokój. Tego typu aranżacja wnętrza powinna być utrzymana w tym samym stylu co salon lub kuchnia, do której prowadzi. Przedpokój będzie częścią większej przestrzeni, a nie osobnym i odrębnym pomieszczeniem. Jasne kolory ścian i mebli można również przełamać ciemniejszymi elementami dekoracyjnymi.

Przedpokój

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w wąskim przedpokoju?

Przedpokój musi spełniać funkcje praktyczne. Dobór odpowiednich mebli jest kluczową kwestią przy urządzaniu przedpokoju. Zmieszczenie ich na małej przestrzeni może być trudne. Podejmując się tego zadania, nie można przytłoczyć przestrzeni. Należy wybrać długie, płytkie meble, które można łatwo dopasować do przestrzeni, nie zajmując przy tym zbyt wiele.

Dobrym pomysłem jest zabudowa od sufitu do sufitu. Ważne jest, aby przy jej wyborze wybrać jasne kolory i przynajmniej kilka otwartych półek. W ten sposób wąski przedpokój zostanie optycznie przytłoczony. Alternatywnie, meble można ustawić na górze. W takiej konfiguracji dobrze sprawdzi się ławka, pod którą znajdują się pojemniki na buty, a nad nimi półki lub wieszaki.

Przedpokój z połyskiem

Najlepsze meble sprawią, że przedpokój stanie się bardziej funkcjonalny. Jak urządzić wąski przedpokój, aby był funkcjonalny, ale i stylowy?

Wykorzystaj moc i wszechstronność luster. Duże, dramatyczne lustra optycznie powiększą przedpokój, dodając mu głębi i wymiaru. Doskonale nadają się również do codziennego użytku, więc możesz się w nich przejrzeć przed wyjściem z domu.

Istnieje wiele możliwości umieszczenia ich w różnych miejscach. Możesz zdecydować się na małe lub duże lustro wiszące, które pokryje całą ścianę. Ciekawą i funkcjonalną alternatywą jest szafa z lustrem wbudowanym w drzwi.

Oświetlenie przedpokoju może spotęgować wrażenie przestronności i blasku. Takimi akcesoriami mogą być niewielkie kinkiety, nowoczesne taśmy ledowe lub praktyczne halogeny. Pozwolą one optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej niepowtarzalny wygląd.

0 Komentarze