Jak czyścić buty z nubuku? Jak dbać o buty z nubuku i jak je konserwować?

Udostępnij:

Marzysz o butach z nubuku, ale obawiasz się o ich trwałość lub konserwację? A może masz już buty z nubuku i nie wiesz, jak je czyścić, żeby ich nie zniszczyć. Pielęgnacja skóry nubukowej może być trudna. Bądź cierpliwy i używaj odpowiednich narzędzi! Jak czyścić buty z nubuku?

Co to jest nubuk? - Cechy charakterystyczne tego materiału

Nubuk jest najczęściej stosowanym materiałem do produkcji różnego rodzaju butów, zaraz po zamszu i skórze licowej. Jest on stosowany zarówno przez marki outdoorowe, jak i sportowe, takie jak Timberland. Wiele osób błędnie uważa, że nubuk jest nienaturalny. Jednak w rzeczywistości jest to skóra cielęca, bydlęca, garbowana w wyjątkowy sposób. Struktura nubuku, z wystającym meszkiem, bardziej przypomina zamsz niż skórę licową. Jest również bardzo łatwy do czyszczenia. Utrzymanie butów z nubuku w czystości nie jest łatwe. Ale jest to możliwe!

Jak skutecznie czyścić buty z nubuku?

Nubuk jest bardziej wrażliwy na wodę niż skóra licowa. Nie należy go myć w pełnym zanurzeniu. Do czyszczenia nubuku potrzebne są dwa akcesoria. Można je kupić w sklepie obuwniczym. Po pierwsze, potrzebna jest miękka, specjalnie zaprojektowana szczotka z miękkim włosiem. Do usuwania brudu niezbędna jest gumka do nubuku. Działa ona dokładnie tak samo jak gumka ze szkoły. Wystarczy pocierać gumką o buty z nubuku. Można też skorzystać z domowej metody, która jest równie skuteczna, jeśli nie mamy specjalnej gumki: skórki od chleba.

Buty z nubuku

Jak wyczyścić plamy z soli z butów z nubuku?

W sezonie jesienno-zimowym buty z nubuku cieszą się coraz większą popularnością. Wyczyściłeś je już z błota. Ale co zrobić, gdy na cholewce pojawią się smugi soli drogowej? Wbrew pozorom można uratować materiał przed solą drogową. Można namoczyć ściereczkę w wodzie z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Następnie należy odcisnąć nadmiar wilgoci. Lekko zwilżoną ściereczką przetrzyj buty w miejscach, gdzie są plamy. Gotowe!

Jak dbać o buty z nubuku? O strukturę nubuku trzeba dbać każdego dnia, a nie tylko wtedy, gdy się zabrudzi. Aby nadać butom piękny i elegancki wygląd, należy je wyczesać szczotką z miękkim włosiem. Do butów z nubuku należy stosować specjalny spray ochronny! Przedłuży to żywotność butów i sprawi, że będą one bardziej odporne na czynniki zewnętrzne.

0 Komentarze