Google wkrótce wprowadzi na rynek zegarek. Premiera zegarka Google Pixel Watch

Udostępnij:

Choć przecieki na temat inteligentnego zegarka Google pojawiają się od ponad dekady, dostępnych jest bardzo niewiele informacji na temat urządzenia. Zegarek Google Pixel Watch otrzyma albo procesor Samsunga, prawdopodobnie Exynos W920 z Galaxy Watch 4, albo własny procesor Google - smartfonową wersję Tensor.

Zegarek Google Pixel Watch - wygląd i specyfikacje

Systemem operacyjnym dla smartwatcha będzie Wear OS. Wear OS będzie obsługiwał smartwatch. Możemy spodziewać się najnowszych czujników do monitorowania zdrowia i aktywności, a także rozbudowanych funkcji fitness. Wszystko to jest możliwe, ponieważ Fitbit, który Google kupił na początku 2021 roku, ma szansę stać się mocnym wejściem na zdominowany przez Apple rynek smartwatchy. Jest to urządzenie firmy Google, więc prawdopodobnie będzie zbudowane z dużym naciskiem na funkcje Asystenta Google.

Zegarek ten powinien mieć też kilka unikalnych funkcji. Niektóre przecieki wskazują na tajemniczo brzmiące "gesty skórne". Termin ten znalazł się w patencie złożonym w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w 2022 roku. Zgodnie z pogłoskami zegarek będzie umożliwiał sterowanie urządzeniem za pomocą gestów skórnych. Nie jest jasne, czy stukanie lub głaskanie górnej części urządzenia spowoduje reakcję zegarka.

Pomimo wielu funkcji, które Google niewątpliwie doda do zegarka, jego design powinien być minimalistyczny i spójny z innymi urządzeniami producenta. Z nieoficjalnych renderów wynika, że tarcza będzie okrągła, a ramki ekranu wąskie. Najprawdopodobniej koperta będzie wykonana z aluminium lub stali nierdzewnej.

Smartwatch

Kiedy Google Pixel Watch trafi do sprzedaży?

Konferencja Google I/O będzie miejscem, na którym zostanie zaprezentowany zegarek od Google. Choć data nie została potwierdzona, większość przecieków sugeruje, że odbędzie się ona 26 maja 2022 roku. Na konferencji powinien zostać zaprezentowany również smartfon Google Pixel 6a. Cena smartfona Google Pixel 6a nie jest znana. Zegarek Google Pixel Watch może być najlepszym wyborem wśród smartwatchy z systemem Android, jeśli będzie w stanie konkurować z zegarkiem Samsung Galaxy Watch. Mógłby również zagrozić dominującemu statystycznie zegarkowi Apple Watch.

0 Komentarze