Fajne filmy do obejrzenia wieczorem. Ponad 30 tytułów wartych sprawdzenia

Udostępnij:

Szukasz fajnych filmów do obejrzenia wieczorem? Polecamy klasyczne filmy nagrodzone Oscarem, komedie, filmy romantyczne, trzymające w napięciu thrillery i dramaty. Czy widziałeś je wszystkie? Sprawdź naszą subiektywną listę fajnych filmów. To filmy idealne na wieczór w kinie. Czy masz jakieś ulubione?

Fajne filmy do oglądania wieczorem - jak często zastanawialiście się nad wyborem tytułu do obejrzenia podczas relaksu na kanapie? Jest tak wiele możliwości, jak wybrać? Fajne filmy to takie, które bawią i uczą, wzruszają, trzymają widza w napięciu do samego końca, zaskakują, a do tego mogą pochwalić się gwiazdorską obsadą i wieloma nagrodami. Takie filmy nie tylko zrelaksują, ale też przypomną niektóre wspaniałe klasyki. To idealny wieczór na oglądanie filmów z przyjaciółmi lub w samotności. W programie znalazły się zarówno produkcje z ostatnich lat, jak i te sprzed kilkudziesięciu lat. Wśród fajnych filmów do obejrzenia są te z Tomem Hanksem, takie jak "Forrest Gump", "Zielona mila" czy "Terminal" w zaskakującej reżyserii Stevena Spielberga. Przypominamy również o filmach z Jackiem Nicholsonem. Warto wspomnieć o "Chinatown" Romana Polańskiego i "Czarownicach z Eastwick" z Cher, Susan Sarandon i Michelle Pfeiffer w rolach głównych.

Fajne filmy na wieczór. Co jeszcze można znaleźć na naszej długiej liście filmów? Nie mogliśmy zapomnieć o "Nietykalnych"! Mimo że widzieliśmy tę historię już co najmniej dziesięć razy, bohaterowie tej produkcji wciąż wywołują u nas salwy śmiechu. Fajnymi filmami mogą być również filmy romantyczne, takie jak "Amelia", Zacznijmy od nowa" czy "Miłość, jak szacunek". Fani Ryana Goslinga nie są jedynymi, którzy powinni być podekscytowani! Albo "Nie ma mowy!". Wśród ponad 30 propozycji filmowych umieściliśmy również produkcje z gatunku thrillerów. To filmy świetne na wieczór, takie jak "Infiltracja" czy "Baby Driver" (muzyka jest niesamowita!). "Zaginiona dziewczyna" Davida Finchera czy "Bękarty wojny" ("Inglourious Basterds") z Bradem Pittem i Christophem Waltzem. Obok produkcji amerykańskich można znaleźć również produkcje europejskie. Znajdziemy np. "Nietykalnych", "La belle epoque" niespodziankę, czy włoski hit "Dobre kłamstewka w miłym towarzystwie", który Kasia Smutniak adaptowała kilkakrotnie, w tym w wersji polskiej. W programie wieczoru znajdą się także "Jedz, módl się, kochaj", Leon Zawodowiec i "Juno". Więcej nikomu nie zdradzimy! Sprawdźcie naszą listę fajnych filmów na wieczór. Jest w czym wybierać!

Fajne filmy na wieczór: "Nietykalni", (2011) Film oparty na prawdziwej historii. Milioner zostaje sparaliżowany po wypadku i zatrudnia do opieki nad nim młodego chłopaka z przedmieścia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów owocuje niezwykłą historią i przyjaźnią.

Przyjemny wieczór z filmem "Służące" (2011) Missisipi, lata 60. Skeeter to dziewczyna z Południa, która dorastała w kochającym domu i marzy o tym, by zostać pisarką. Nieoczekiwanie jej przyjaciele i sąsiedzi są zszokowani, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą, która pracuje dla najbogatszych rodzin w okolicy. Albeen jest zdeterminowana, by ujawnić mroczne sekrety życia czarnych. Zaufanie to staje się fundamentem przyjaźni. Przyjaźń ta okazuje się mieć wiele wspólnych cech. Zarówno oni, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmian i obyczajów.

Fajne filmy na wieczór: Zacznijmy od nowa (2013) Gretta, początkująca piosenkarka/songwriterka, przyjechała do Nowego Jorku ze swoim chłopakiem, który jest znanym muzykiem. Są szczęśliwi, zamożni i piękni. Dan Mulligan, producent muzyczny, od lat mieszka na Manhattanie. Powoli traci kontakt z rzeczywistością. Jego żona rozstała się z nim, związek z dorastającą dziewczyną pogarsza się, a on sam został właśnie zwolniony z pracy. Wizyta w małym pubie Gretty zmieni ich na zawsze.

Fajne filmy na wieczór: "Baby Driver", (2017) Muzyk prowadzi utalentowanego młodego kierowcę przez jego życie. Dzięki niej jest on w stanie doskonalić się w tym, co robi. Spotyka dziewczynę swoich marzeń i postanawia zostawić za sobą kryminalną przeszłość i żyć normalnie. Zostaje zmuszony przez szefa mafii do wzięcia udziału w (z góry skazanym na niepowodzenie) napadzie. To naraża go na utratę wszystkiego, co jest dla niego ważne: miłości, wolności i muzyki.

Filmy

Fajne filmy na wieczór: Chinatown (1974). Prywatny detektyw, który nie ma szczęścia, piękna kobieta, mafioso i skomplikowana intryga, na którą składają się zdrada i morderstwo, korupcja, skandale i śmiertelnie niebezpieczne interesy. Wszystko to opowiedziane w mrocznej, stylowej opowieści z lat 30.

Fajne filmy na wieczór: Infiltracja (2006) Akcja filmu rozgrywa się w południowym Bostonie, gdzie policja stanowa toczy walkę z mafią. Oliver Queenan zleca Billy'emu Costiganowi, młodemu policjantowi działającemu pod przykrywką, przeniknięcie do struktur mafii Franka Costello. Podczas gdy Billy szybko zdobywa zaufanie swojego przełożonego Olivera Queenana, Colin Sullivan - młody kryminalista, który już jako kadet Akademii Policyjnej był informatorem mafii - zostaje awansowany na stanowisko dowódcy w Wydziale Spraw Wewnętrznych. Każdy z nich prowadzi podwójną egzystencję. Zarówno przestępcy, jak i stróże prawa wpadają na trop wrogiego kreta w swoich szeregach. Obaj bohaterowie rozpoczynają wyścig, aby odkryć tożsamość drugiego i ocalić swoją skórę.

Fajne filmy na wieczór: "Totalna magia", 1998 Zabawna opowieść o dwóch siostrach, które wywodzą się z prastarej rodziny pełnej czarownic. Sally i Gillian zostają porzucone przez rodziców i wprowadzają się do domu Jet i Frances, ekscentrycznych ciotek. Pod ich okiem uczą się magii. Dziewczynki nie zdają sobie sprawy, że ich bliscy, zakochując się w nich, sprowadzają śmierć na siebie i swoje rodziny. Sally, gdy jest starsza, postanawia żyć normalnie i zerwać z rodzinną tradycją. Gillian, jej siostra, lubi wykorzystywać swoje talenty, takie jak uwodzenie mężczyzn. Jej działania mogą zapoczątkować serię niefortunnych zdarzeń.

Fajne filmy na wieczór: "Siedem lat w Tybecie", 1997 r. Niemcy, 1939 rok. Heinrich Harrer, austriacki alpinista, opuszcza Ingrid, swoją ciężarną żonę, i wyrusza do Indii wraz z Peterem Aufschnaiterem, swoim rodakiem i wieloma innymi towarzyszami. Celem ekspedycji jest zdobycie Nanga Parbat, jednego z najwyższych himalajskich szczytów. Wyprawa zostaje odwołana z powodu złych warunków pogodowych. Podczas II wojny światowej Harrer wraz z resztą ekspedycji dostaje się do brytyjskiej niewoli. Podczas pobytu w obozie otrzymuje od żony papiery rozwodowe. Postanawia uciec z niewoli. Nieustannie pisze listy, aby utrzymać kontakt z synem Rolfem. Harrer i Aufschnaiter uciekają z obozu we wrześniu 1942 roku. Po dwóch latach wędrówki przez tybetańskie Himalaje dotarli do Indii. Lhasa jest stolicą Tybetu. Po kapitulacji Niemiec w 1945 r. Harrer został poproszony przez syna, aby nie utrzymywał z nim kontaktu. Harrer był przygnębiony, gdy powiedziano mu, że ma się stawić przed młodym Dalajlamą "Kundunem". Miał uczyć młodego lamę angielskiego i geografii. W zamian chłopiec rozwija pozytywne emocje. W ten sposób Harrer odradza się moralnie i otwiera na resztę świata.

Fajne filmy na wieczór: "Forrest Gump", (1994). Historia Forresta, chłopca o niskiej inteligencji i z porażeniem kończyn, który zostaje miliarderem. Jest też bohaterem wojny w Wietnamie. Mimo że główny bohater jest celebrytą, nigdy nie traci pragnienia odnalezienia Jenny Curran, miłości swojego życia.

Fajne filmy na wieczór: "Nie ma mowy!" (2015) Hanna, muzyk folkowy i autorka tekstów piosenek, straciła męża. Hanna nadal żyje swoim życiem, starając się jak najlepiej napisać biografię o swoim mężu. Andrew, pisarz z Nowego Jorku, wkracza w jej bezpieczny, prowincjonalny świat, aby zebrać materiały do książki o jej mężu. Wszystko ich rozdziela. Dzieli ich wszystko. Czy uda im się wspólnie napisać biografię muzyka i rozpocząć nowy rozdział w historii każdego z nich?

Fajne filmy na wieczór: "Czarownice z Eastwick", 1987 r. Mieszkanki Nowej Anglii, Alex Jane, Jane i Sukie, łączy jedno: wszystkie zostały porzucone przez swoich małżonków. Każda z nich pragnie znaleźć mężczyznę, który zaspokoiłby ich potrzeby. Idealnego kandydata znajduje nowy członek społeczności. Kobiety wkrótce odkrywają swój wielki potencjał...

0 Komentarze