Ekskluzywne akcesoria dla kota

Udostępnij:

Wielbiciele zwierząt są skłonni wydawać coraz więcej pieniędzy, aby ich pupile czuli się dobrze w domu i byli szczęśliwi.

Ocieplany transporter dla kota – jak go wybrać?

Ocieplany transporter jest niezbędny zwłaszcza do transportu zwierzęcia zimą czy jesienią. Jeśli pupil jest domatorem i rzadko wychodzi na dwór, sprawdzi się dla niego klasyczny materiałowy transporter ze ściankami z twardej tektury lub tworzywa sztucznego. Możesz też kupić ocieplany transporter dla kota przeznaczony do podróży na duże odległości. W takim przypadku wybierz plastikowe lub żelazne nośniki z bezpiecznym zamkiem i uchwytem.

Wymiary zależą oczywiście od wielkości kota. Pamiętaj jednak, że podczas długiej podróży kot potrzebuje więcej miejsca, aby móc swobodnie poruszać się w środku. Dla agresywnych zwierzaków, które źle znoszą drogę, wybierz plastikowy model z solidnymi ścianami, który pozwoli kotom czuć się bezpiecznie w środku. Wielkość zwierzaka i jego waga również wpływają na wybór rodzaju transportera. Dla ciężkich zwierząt domowych przeznaczony jest ocieplany transporter dla kota z kółkami.

Ciekawski zwierzak będzie chciał obserwować drogę, a to zajmie jego uwagę na czas podróży, odstresuje. W takim przypadku wybierz torby z przezroczystymi lub siatkowymi dużymi okienkami. Szczególnie popularne są plecaki z przezroczystymi iluminatorami-oknami. Jeśli pupil ceni sobie prywatność, wybierz produkty z małymi okienkami, stworzonymi bardziej do wentylacji.

Designerskie meble dla kota - rodzaje

Meble dla kota pełnią bardzo ważną funkcję w jego życiu. Dlatego, gdy w domu pojawia się kociak, ważne jest, aby od razu zadbać o kupno niektórych mebli. Wybierając funkcjonalne designerskie meble dla kota, zdecyduj się w pierwszej kolejności na drapak. Potrzeba ostrzenia pazurów jest nieodłączną cechą wszystkich kotów. Podstawa drapaka może być wykonana z płyty pilśniowej, wiórowej, MDF, wytrzymałej tektury lub naturalnego drewna. Jako pokrycie najlepiej nadają się materiały takie jak lina, sztuczne futro, dywan lub sizal. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę następujące zasady:

• Takie designerskie meble dla kota, powinny być wybierane pod kątem jego wzrostu.

• Najlepiej wybrać wysokie słupki do drapania, aby kot mógł się po nich wspinać.

• Drapak nie powinien posiadać zbyt wielu elementów ozdobnych, części zszytych lub klejonych.

• Niektórzy producenci oferują oryginalne produkty, które łączą w sobie funkcje drapaka i leżaka.

Zabawka dla kota

Miękkie Legowisko dla kota – czyli jakie?

Współcześnie producenci projektują specjalne legowiska dla kotów w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów. Wybierając miękkie legowisko dla kota, weź pod uwagę wielkość zwierzęcia i jego zachowanie. Jeśli kot lubi spać rozciągnięty na pełną wysokość, wybierz model z obszernym legowiskiem.

Dla kotów średniej wielkości optymalne są legowiska o długości powierzchni 40-50 cm. W przypadku dużych ras lepiej wybrać miękkie legowisko dla kota z powierzchnią do spania o długości co najmniej 60 cm. Kształty łóżek są zróżnicowane – okrągłe, kwadratowe, prostokątne, imitujące różne przedmioty i domki. Tutaj powinieneś polegać na osobistych preferencjach i wolnej przestrzeni w domu, w którym planujesz zainstalować legowisko dla kota. Łóżka wykonane są z różnych materiałów. Preferowane są miękkie tkaniny, z łatwą do czyszczenia powierzchnią i dobrą odpornością na ścieranie. Dość dobre właściwości użytkowe mają łóżka wykonane z gobelinu, mikrofibry, powielanego weluru, floku. Zwróć również uwagę na wypełniacz. Musi być higieniczny. Dobre recenzje mają legowiska wypełnione syntetycznym winterizerem i holofibrem.

Jakie powinny być szelki dla kota?

Szelki to niezawodna uprząż dla kotów domowych, przeznaczona do wyprowadzania zwierzęcia na zewnątrz pod kontrolą właściciela. Jest to komplet pasków z wydłużoną smyczą. Paski są mocowane na klatce piersiowej i szyi kota, zakrywając górną część ciała. Jakie powinny być szelki dla kota?

Istnieją różne rodzaje szelek. Dobierane są w zależności od celu. Jeśli konieczne jest kontrolowanie pupila, potrzebny będzie wytrzymały model spacerowy wyposażony w przedłużaną smycz. W przypadku kotów spacerujących bez nadzoru właściciela wiele osób wybiera produkty spersonalizowane lub ukierunkowane. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w funkcje GPS. Właściciel będzie mógł śledzić ruch kota na nawigatorze i znaleźć, jeśli nie wróci do domu.

Niektóre szelki dla kota mają charakter przeciwpasożytniczy. Jednak ten rodzaj odzieży dla zwierzaka nie jest wskazany dla kotów, które są zbyt aktywne i energiczne, ponieważ przy ostrych szarpnięciach zwierzę może się zranić w szyję. Produkty z impregnacją łagodzącą lub przeciwpasożytniczą mogą powodować reakcje alergiczne u kotów z indywidualną nietolerancją.

0 Komentarze