Dekoracje wiosenne w szkle – ciekawe dekoracje w szklanych naczyniach

Udostępnij:

Nadejście wiosny to okazja do uprzątnięcia starych dekoracji zastąpienia ich nowymi. Wiosenne dekoracje można wykonać wykorzystać różne materiały. Do tych, które od pewnego czasu są niezwykle popularne i modne zalicza się te w szkle. Ich popularność nie jest przypadkowa. Szklane dekoracje do salonu wnoszą bowiem do tego pomieszczenia powiew świeżości. Wprowadzając do wnętrza dekoracje w szkle można je też szybko odmienić. Plusem szklanych dekoracji jest również to, że świetnie sprawdzają się nie tylko w salonie.

Jakie rodzaje szklanych naczyń można wykorzystać do zrobienia dekoracji?

W rynkowej ofercie znajdziesz dzisiaj różne rodzaje szkła dekoracyjnego. Jeżeli chcesz zrobić szklane dekoracje do salonu czy innego pomieszczenia, możesz wykorzystać nie tylko wazony, ale także misy, szklanki, patery, a nawet kielichy. W szklanych naczyniach możesz umieścić nie tylko cięte kwiaty, ale także rośliny doniczkowe. Szklane naczynia dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu może wybrać  takie, które najlepiej będą pasowały zarówno do stylu Twojej dekoracji, jak i do aranżacji wnętrza. Zaletą szklanych naczyń jest to, że są one łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto jeśli będziesz się z nimi obchodziła ostrożnie, to wykorzystasz je wielokrotnie.

Jak stworzyć własną dekorację w szkle?

Do zrobienia wiosennej dekoracji w szkle możesz wykorzystać na przykład hiacynty. To kwiaty, które mocno kojarzą się z wiosną. Są dostępne w wielu kolorach, a niektóre z nich jeszcze pięknie pachną. W sprzedaży pojawiają się na przełomie lutego i marca, a czasem nawet wcześniej. Nie kosztują przy tym zbyt wiele. Do wykonania dekoracji potrzebujesz cebulek hiacyntów, szklanego słoja (może być taki na przykład po ogórkach) z dużym otworem i dowolnych dodatków dekoracyjnych. Możesz użyć wstążek albo motylków na piku. Zanim włożysz hiacynty do słoja wyjmij je z doniczek. Dekoracje w szkle na stół możesz wykonać wykorzystując także inne wiosenne kwiaty. Sprawdza się także szafirki, narcyzy, bratki, prymulki i stokrotki. Jeżeli chcesz, aby Twoja dekoracja przetrwała możliwie, jak najdłużej, użyj do jej wykonania sztucznych roślinek.

dekoracje wiosenne

Jak wykonać dekoracje wiosenne w szkle z kamieniami?

Dekoracje w szkle z kamieniami prezentują się efektownie i są modne. Znajdziesz je w każdej kwiaciarni, ale nie należą one do najtańszych. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zrób taką dekorację samodzielnie, zajmie Ci to dosłownie kilka minut. Do wykonania tej dekoracji potrzebujesz odpowiedniego naczynia. Może to być zarówno wspomniany już szklany słój z dużym otworem, misa, jak i szklany pucharek. Do wykonania dekoracji z kamieniami możesz użyć miniaturowych kaktusów lub sukulentów. Kup także w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym woreczek ziemi do kaktusów, keramzyt oraz kamyczki. Możesz wybrać białe albo czarne. Na dno naczynia wsyp najpierw keramzyt, który spełni funkcję drenażu, następnie nasyp warstwę ziemi i delikatnie posadź rośliny. Na koniec musisz już tylko ułożyć kamienie. Twoja kompozycja jest gotowa. Jeżeli chcesz, możesz ja wzbogacić dekoracyjnymi dodatkami.

Jaka dekoracja w szkle sprawdzi się na wielkanocnym stole?

Stroiki wielkanocne w szkle można kupić gotowe, jeśli jednak zależy Ci na tanich, a jednocześnie niepowtarzalnych dekoracjach zrób je samodzielnie. Dekoracje w szkle wielkanocne możesz zrobić bardzo szybko. Ich wykonanie na pewno nie przeszkodzi Ci w przygotowywaniu smakołyków na świąteczny stół. Do ich wykonania możesz użyć wspomnianych już kielichów i słojów, ale możesz też wykorzystać niepotrzebne akwarium. Do wybranego naczynia wsyp piasek, ziemię, kamyczki albo włóż sizal. Do środka włóż zajączki i styropianowe pisanki. Do dekoracji możesz użyć także skorupek jajek. W zależności od tego, jak dużym naczyniem dysponujesz, użyj skorupek kurzych lub przepiórczych jajek. Na końcu obwiąż naczynie wstążką w wiosennych barwach, zawiąż kokardę i ustaw dekorację w wybranym miejscu. Wybrane szklane naczynie możesz też po prostu wypełnić sztucznymi pisankami albo czekoladowymi jajeczkami. Jeśli tylko masz, włóż do niego także bazie czy kilka tulipanów.Do wykonania dekoracji w szkle nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności i zdolności artystycznych. Samodzielnie wykonane dekoracje nie kosztują wiele, dostarczają za to mnóstwa satysfakcji. Wykorzystaj szklane naczynia (nie musisz kupować nowych, sięgnij po te, które masz w domu), żywe rośliny, kamienie i dekoracyjne drobiazgi można wykonać efektowny stroik na bardzo różne okazje, także na święta Wielkanocne.

0 Komentarze

Warte uwagi

Y2K – co to znaczy? Moda lat 2000!

Większości z nas Y2K kojarzy się z kolorowymi sesjami zdjęciowymi nawiązującymi do świata Barbie i Paris Hilton, który zalał Internet kilka lat temu. Czym tak naprawdę jest Y2K? Styl Y2K...