Czym charakteryzuje się typ urody wiosna?

Udostępnij:

Każdej kobiecie można przypisać określony typ urody. Określa się go biorąc pod uwagę kolor włosów, karnacji i oczu. Znajomość własnego typu urody ułatwia dobór koloru makijażu i ubioru. Jednym z nich jest wiosna. Przyjęło się sądzić, że z podziału na typy urody korzystają wyłącznie kobiety. Tymczasem podział ten przydaje się również panom. Podział typów urody oparty jest na porach roku. Został on opracowany w latach osiemdziesiątych przez amerykańską kosmetolożkę Carole Jackson.

Jaka jest ciepła wiosna typ urody?

Czym odznacza się typ urody wiosna? Wiosna to uroda delikatna i subtelna. Najczęściej wśród kobiet o typie urody wiosna spotkamy blondynki z włosami o złotym lub lekko rudawym odcieniu. Rzadko wiosną jest kobieta o włosach w jasnych odcieniach brązu. Panie wiosna najczęściej mają brzoskwinią karnację o delikatnym brzoskwiniom odcieniu. Najczęściej też mają jasne, niebieskie, jasnozielone lub jasnobrązowe oczy. Wiosna łatwo się opala, co jest jednym z atutów tego typu urody. Dzięki temu  panie wiosna nigdy nie są blade. Do jasnego typu urody, jakim jest wiosna nie pasują ubrania w ciemnych tonacjach kolorystycznych. Jeżeli Twój typ urody to zimna wiosna, powinnaś przede wszystkim unikać czarnych ubrań.

Czym charakteryzuje się typ urody jasna wiosna?

Typ urody wiosna został podzielony na trzy podgrupy. Wyróżnia się więc typ urody jasna wiosna, ciepła oraz czysta. Reprezentujesz typ urody jasna wiosna, jeżeli masz włosy w odcieniu ciepłego blond i ciepłą, brzoskwiniową karnację. Dla tego typu urody charakterystyczne są również szare, niebieskie albo zielone oczy. Jeżeli jesteś jasną wiosną, to w Twojej szafie powinny znaleźć się przede wszystkim ubrania we wszystkich odcieniach różu. Wykorzystaj  w swoich stylizacjach także pastelowe barwy. Zalecane kolory dla Ciebie to: śmietankowa biel, jasny niebieski, écru. W codziennych stylizacjach śmiało możesz wykorzystywać ubrania w kolorze nude. Unikaj neonowych odcieni i strojów w ciemnych kolorach. Jasną oprawę oczu podkreślaj brązowym tuszem.

Typ urody czysta wiosna: czym się odznacza?

Typ urody czysta wiosna należy do tych, które trudno jest jednoznacznie sklasyfikować. Czysta wiosna równie dobrze może być blondynką, jak i brunetką. Dla tego typu urody charakterystyczna jest wyjątkowo świetlista skóra. Nie ma na niej przebarwień i znamion. Kobiety, które zaliczane są to czystej wiosny posiadają bardzo wyraziste, często jasne oczy. Jeżeli jesteś czystą panią wiosną, to swoją urodę najlepiej podkreślisz robiąc w szafie miejsce na ubrań w mocnych i ciepłych barwach. Polecane kolory dla Ciebie to:

  • ciepłe, czekoladowe brązy;
  • czerwień;
  • intensywna zieleń;
  • turkusy;
  • pomarańcz.

Unikaj szarości i rozmytych pasteli. Twojej urodzie nie sprzyjają też rudości. W makijażu ust może wykorzystać szminkę w kolorze pomarańczy lub fuksji. Stawiaj na te, które mają ciepły odcień. Zrezygnuj z grubych kresek na powiekach.

kobieta wiosna

Typ urody ciepła wiosna: jakie są jej cechy charakterystyczne?

Jeżeli masz rude włosy, jasne oczy i brzoskwiniową cerą albo jasnobrązowe włosy, to przypuszczalnie twój typ urody to ciepła wiosna. Dla typu urody ciepła wiosna charakterystyczne są także jasne, lekko brązowe lub oliwkowo-zielone oczy. Jeżeli jesteś ciepłą wiosną, to dla Twojej urody najbardziej korzystne są ubrania w kolorach ziemi. Odpowiednie dla Ciebie będą ubrania w kolorze:

  • brązowym;
  • rudym;
  • oliwkowo-zielonym.

Dobrze będziesz wyglądała także w lazurowym błękicie i śliwkowym fiolecie. Twoją urodę podkreślą również ubrania w odcieniu łososiowego różu. W makijażu oczu wykorzystuj przede wszystkim beżowe i brązowe cienie. Używaj różowej szminki, ale w ciepłym odcieniu. Sprawdzi się też koralowa czerwień.

Jakie kolory są najbardziej odpowiednie dla wiosny?

Z delikatną urodą pani wiosny doskonale komponują się czerwienie. Jeżeli jesteś wiosną, stawiaj jednak na te w ciepłych, lekko wpadających w pomarańcz odcieniach. Z Twoim typem urody dobrze będą współgrały również odcienie granatu, żółtego i brązu. Odpowiednia dla Ciebie jest także biel w odcieniu kości słoniowej, wszystkie odcienie różu oraz fiolet. Dobre dla Ciebie są stylizacje monochromatyczne oparte na wymienionych barwach. Ostrożnie wybieraj wzorzyste ubrania. Jeśli już się na nie decydujesz, to wybieraj te z drobnymi deseniami. Pasują Ci groszki i drobne kwiatki. Z Twoją delikatną urodą dobrze będzie się komponowała złota biżuteria. Do zrobienia makijażu wybieraj cienie w jasnych odcieniach szarości, możesz też wykorzysta brązy zarówno w jasnych, jak i ciemnych odcieniach.

0 Komentarze