Czy torebka i buty muszą być w tym samym kolorze?

Udostępnij:

Torebka jest jednym z najbardziej kobiecych, niezwykle popularnych damskich akcesoriów. Większość kobiet uzupełnia nią nie tylko codzienne, ale także wizytowe kreacje. Damskie torebki są niezwykle zróżnicowane zarówno pod względem kształtów, jak i materiałów oraz kolorów. Przez wiele lat panowała zasada, że torebka kolorem musi pasować do butów, dzisiaj tej zasady nie musisz już przestrzegać. Pojawia się jednak pytanie, jak dobrać kolor torebki do butów, aby powstała harmonijna stylizacja?

Czy kolor butów musi pasować do koloru torebki?

Zastanawiasz się, jak dobrać kolor butów do torebki skoro nie muszą one być w tym samym kolorze? Dobierając buty i torebkę pod kątem kolorystyki, zadbaj o to, aby ich kolory zbytnio ze sobą nie kontrastowały. Zdecydowanie najlepszy efekt uda Ci się osiągnąć, jeżeli w jednym zestawie połączysz dodatki, których kolor jest do siebie zbliżony. Dobierając zarówno buty, jak i torebkę pod uwagę musisz wziąć kolorystykę całej stylizacji, uwzględnij również okazję oraz styl. Mniej swobody będziesz miała przy tworzeniu formalnych stylizacji, na większą dowolność możesz sobie pozwolić w przypadku stylizacji casualowych. Jeżeli nie wiesz, jak dobrać kolor torebki do butów, wybierz taką, która jest utrzymana w takim samym kolorze – to wciąż najbardziej bezpieczne połączenie. Możesz też postawić na czarną, brązową albo beżową torebkę, która będzie pasowała do wszystkich butów niezależnie od ich koloru.

Jak dobierać torebkę, aby pasowała do butów i pozostałych elementów stroju?

Buty i torebka w tym samym kolorze to zasada, której nie musisz już przestrzegać, nie oznacza to jednak, że musisz sobie pozwolić na całkowitą dowolność w ich doborze. Kupując torebkę, postaw na model, który jest wykonany z tego samego materiału, co buty. Najlepiej sprawdzi się zestaw buty i torebka na wesele, jeżeli oba te dodatki będą wykonane na przykład ze skóry licowej. Możesz postawić także na dodatki, które mają taką samą fakturę – na przykład mają motyw skóry węża. Buty i torebka w tym samym kolorze to zestaw, od którego trochę wieje nudą, dlatego też znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem wybranie torebki w żywym kolorze lub w neonowym odcieniu. Dobierając torebkę do butów pamiętaj także o okazji, na którą zamierzasz ją nosić – zestaw buty i torebka na wesele, który sprawdzi się naprawdę dobrze, to buty na obcasie i niewielka kopertówka lub klasyczna torebka kuferek.

Buty i torebka w tym samym kolorze

Czy torebka musi pasować do stroju?

Nadal nie wiesz, jak dobrać kolor torebki do butów? Możesz sięgnąć po koło barw, wtedy stworzysz duet, który będzie do siebie idealnie pasował. Nie zestawiaj ze sobą dodatków w różnych stylach – torebka z metalicznym połyskiem nie będzie pasowała do modnej kurtki z frędzlami. Shopper bag to torebka, która jest odpowiednia na zakupy, ale nie sprawdzi się, gdy planujesz wielkie wieczorne wyjście – na imprezę wieczorem wybierz torebkę ozdobioną kryształkami albo cekinami. Nie łącz w jednej stylizacji błyszczących butów i połyskującej torebki. Zasada, że buty i torebka są w tym samym kolorze już nie obowiązuje, powinny być jednak mimo wszystko w odcieniu pasującym do pozostałych elementów Twojego stroju. Do jednokolorowych ubrań możesz dobrać wzorzystą torebkę, ale do tych w printy bardziej odpowiednia będzie w jednolitym kolorze.

Jak dobrać kolor torebki do butów?

Wciąż możesz kierować się zasadą, że buty i torebka powinny być w tym samym kolorze. Jeżeli lubisz spójne stylizacje, jeżeli komponujesz swoje outfity niezwykle uważnie, zestaw buty i torebka w tym samym kolorze, jest jak najbardziej odpowiedni dla siebie. Zestawienie to sprawdzi się także wtedy, gdy nie masz wprawy w łączeniu kolorów i obawiasz się, że popełnisz modowe faux pas. Dzisiaj nie ma nic dziwnego w tym, że torebka i buty są w zupełnie innych kolorach – kolory mogą się ze sobą komponować, ale nic się nie stanie, gdy postawisz na kontrastowe barwy. Jak dobrać kolor butów do torebki? Możesz postawić na buty i torebkę w stonowanych, neutralnych kolorach: świetnie sprawdzi się zestaw buty i torebka na wesele w kolorze czarnym, brązowym lub beżowym. Taki klasyczny zestaw sprawdzi się nie tylko na weselu, ale także na spotkaniu biznesowym. Możesz też postawić na zestaw, który będzie się składał ze zdobnej torebki i butów, postaraj się jednak, aby ich kolorystyka była do siebie zbliżona. Jeżeli wybierzesz na przykład torebkę z wężowym wzorem, dobierz do niej buty w tej samej tonacji kolorystycznej. Do prostej torebko możesz też dobrać bardziej zdobione buty.

0 Komentarze