Czy na rozmowę o pracę trzeba się ładnie ubrać?

Udostępnij:

Jeśli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, możesz mieć pewność, że pozytywnie przeszedłeś pierwszy etap rekrutacji polegający na selekcji życiorysów zawodowych. Przygotowując się do rozmowy, pamiętaj, że musisz zrobić dobre wrażenie na osobie odpowiedzialnej za rekrutację, a jednocześnie wyróżnić się spośród innych kandydatów, których przecież może być mnóstwo. Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Czy strój ma znaczenie na rozmowie kwalifikacyjnej?

Zanim przejdziemy do tego, jak dobrać strój na rozmowę kwalifikacyjną, należy wyraźnie podkreślić, że to, co założysz na siebie na spotkanie z rekruterem ma naprawdę duże znaczenie. Pamiętaj, że większość z nas w sposób automatyczny ocenia ludzi po wyglądzie. Jeśli będziesz wyglądał niechlujnie, Twój ubiór będzie kompletnie niedopasowany do okazji, licz się z tym, że Twoje szanse na zatrudnienie drastycznie spadną. Schludny ubiór pokazuje, że poważnie podchodzisz do rozmowy, a jednocześnie podkreśla Twój profesjonalizm.

Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdym przypadku eleganckie stylizacje na rozmowę o pracę są obowiązkowe. Największe znaczenie mają one wówczas, gdy ubiegasz się o pracę na takim stanowisku, jak: ekonomista, pracownik biurowy, bankowiec, specjalista do spraw kontaktu z klientem, nauczyciel itp. Jeśli szukasz zatrudnienia w bardziej kreatywnym zawodzie, nie musisz zakładać na rozmowę kwalifikacyjną granatowej czy czarnej garsonki. Bez względu jednak na to, co założysz, pamiętaj, że ubiór musi być schludny i czysty. Nie może być także wulgarny.

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Jeśli zależy Ci na stworzeniu na rozmowę kwalifikacyjną stroju biznesowego, pamiętaj, że postawić możesz na:

- kostium;

- garnitur;

- garsonkę.

Oczywiście ostateczny strój uzależniony jest od płci – panowie powinni sięgnąć po garnitur, panie mają do wyboru kostium bądź garsonkę. Jeśli chodzi o kostium, to jest to zestaw składający się z marynarki oraz spodni – oba elementy wykonane są z takiego samego materiału. Obecnie w sprzedaży panie znajdą kostiumy w różnych kolorach – nie brakuje wśród nich tych w intensywnych, rzucających się w oczy barwach. Pamiętaj, że w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej najlepszym wyborem będzie kostium czarny bądź granatowy. Możesz postawić również na butelkową zieleń, która jest niezwykle stylowa i elegancka.

Garsonka to propozycja dla kobiet, które zdecydowanie lepiej czują się w spódnicy. Jeśli interesują Cię eleganckie stylizacje na rozmowę o pracę, pamiętaj, że połączenie spódnicy z żakietem to bardzo dobry wybór. Musisz jednak zadbać o to, aby spódnica nie była zbyt krótka – powinna kończyć się za kolanami. Nigdy nie zakładaj mini, jeśli chcesz, aby potencjalny pracodawca postrzegał Cię w pełni profesjonalnie.

Dodatkowym elementem ubioru na rozmowę kwalifikacyjną zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn jest koszula. Panie mogą założyć ją nie tylko do spodni, ale również spódnicy. Jeśli udajesz się na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, w której obowiązuje sztywny dress code, najlepszym wyborem będzie koszula biała. Pamiętaj, aby starannie dobrać jej rozmiar. Panie powinny zrezygnować z modeli oversize – nie jest to najlepszy wybór na rozmowę kwalifikacyjną. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn bardzo ważne jest, aby koszula „nie otwierała się” na ciele. To właśnie dlatego nie może być za mała. Czy na rozmowie kwalifikacyjnej można pokazać się we wzorzystej koszuli? Specjaliści od wizerunku podkreślają, że nie jest to najlepszy wybór.

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną latem?

Jeśli zastanawiasz się, co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną latem, pamiętaj, że w upalne dni strój musi zapewniać Ci komfort termiczny, a jednocześnie schludny, estetyczny i elegancki wygląd. Panowie mogą sięgnąć po lniane garnitury. Są one niezwykle stylowe, a jednocześnie nie nasilają pocenia się ciała. Jeśli chodzi o buty, na rozmowie kwalifikacyjnej sandały nie wchodzą w grę. Dobrym wyborem są modele ze skóry naturalnej, które są przyjazne stopom.

Panie z pewnością zastanawiają się, czy latem powinny do spódnicy założyć rajstopy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest to elementem obowiązkowy. Na szczęście obecnie dostępne są modele niezwykle cienkie, które nie będą niepotrzebnie nasilały odczucia gorąca.

Jak dobrać strój na rozmowę kwalifikacyjną to pytanie, które często zadawane jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Bazując na naszych wskazówkach, uda Ci się skomponować zestaw, w którym będzie prezentować się świetnie, a tym samym zwiększysz swoje szanse na dostanie posady.

0 Komentarze